Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Chełmno. 40 sióstr zakonnych z klasztoru zakażonych

U ponad 40 sióstr zakonnych z klasztoru w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Chore zakonnice pracowały w znajdującym się obok Domu Pomocy Społecznej. Na razie choroby COVID-19 nie zdiagnozowano u żadnego z mieszkańców.

Share
Koronawirus w Polsce. Chełmno. 40 sióstr zakonnych z klasztoru zakażonych
Źródło: PAP
d2ynkai

Nowe ognisko koronawirusa zlokalizowano w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Według informacji przekazanych przez starostę powiatu chełmińskiego łącznie zakażonych jest już 45 osób.

- Mam już potwierdzenie, że testy wykazały zakażenie koronawirusem u ponad 40 sióstr zakonnych, trzech pracowników DPS-u, który one prowadzą i jednego pracownika z klasztoru - stwierdził Zdzisław Gamański w rozmowie z serwisem „Nasze Miasto”.

Siostry zakonne z klasztoru, w którym wykryto zakażenie prowadzą także znajdujący się obok DPS. Mieszka w nim blisko 150 pacjentów.

Zobacz też: Leczenie koronawirusa. Czy Remdesivir sprawdził się w terapii COVID-19?

- Na razie dostałem informacje o wynikach testów 80 ze 150 podopiecznych DPS-u. Na szczęście, są negatywne. Oby wszystkie takie były - dodaje starosta.

d2ynkai

Łącznie, razem z zakonnicami i pracownikami klasztoru wymazy pobrano od ponad 330 osób. W sprawie dramatycznej sytuacji w polskich Domach Pomocy Społecznej apelowały na początku kwietnia starostwa.

- Sytuacja szybko się zmienia, jeśli chodzi o klasztor. Rano otrzymałem informację, że zakażona jest tam już nie jedna, a w sumie 14 zakonnic. Potem, że kolejne 13 sióstr i jeden pracownik klasztoru. Późnym popołudniem powiadomiono mnie o kolejnych pozytywnych wynikach testów - u zakonnic i trzech pracowników kuchni w DPS-ie. W sumie 45 osób ma koronawirusa - informuje Zdzisław Gamański.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ynkai

Podziel się opinią

Share
d2ynkai
d2ynkai
Więcej tematów