Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Powrót do szkoły? Rodzice nie mają wątpliwości

Prawie 70 proc. Polaków posłałoby 1 września swoje dzieci do szkoły w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Przeciwny jest niemal co trzeci badany. Niezdecydowanych jest 4,4 proc. pytanych.

Powrót do szkoły? Rodzice są "za"Powrót do szkoły? Rodzice są "za"Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d2siw08
d2siw08

Pomimo panującej epidemii koronawirusa w Polsce 68,4 proc. Polaków wysłałoby swoje dziecko do szkoły. Na taki krok nie zdecydowałoby się 27,2 proc. ankietowanych. Zdania w tej sprawie nie ma 4,4 proc. respondentów - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Badanie przeprowadzono 21 sierpnia na próbie 1100 Polaków metodą CATI.

Powrót do szkoły. Co sądzą rodzice?

Polacy mają coraz bardziej wyrobione zdanie w kwestii powrotu do szkoły dzieci i młodzieży. Kilka dni wcześniej zapytała o to "Rzeczpospolita". Wówczas za stacjonarnym modelem nauczania opowiedziało się 43,1 proc. nadanych. 33,3 proc. uznało, że dzieci nie powinny wracać do szkoły, a aż 23,6 proc. pytanych nie potrafiło wskazać odpowiedzi na to pytanie.

Z kolei sondaż IBRiS dla WP wykazał, że szkoły nie są przygotowane pod względem ochrony przed koronawirusem. Tak uznało 42,4 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było natomiast 32,9 proc. respondentów. 24,7 proc. osób wybrało opcję "Nie wiem/Trudno powiedzieć".

d2siw08

Koronawirus w Polsce a rozpoczęcie roku szkolnego

Komentując rozpoczęcie roku szkolnego, minister edukacji narodowej przyznał, że nie ma powodów, aby opóźniać powrót do szkół. Dariusz Piontkowski stawia na tradycyjny model nauczania. Zaznacza jednak, że w przypadku zakażeń dyrektorzy placówek po konsultacji z sanepidem będą mogli podjąć decyzję o zdalnej lub mieszanej formie nauczania.

Powrót do szkoły. Szymon Hołownia: prezydent powinien wezwać na dywanik ministra Piontkowskiego

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2siw08
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2siw08
Więcej tematów