Trwa ładowanie...
d30mtd1

Koronawirus w Polsce. Powrót do szkół od września? Niemal połowa "za"

47,3 proc. badanych uważa, że uczniowie powinni wrócić w szkolne ławy od początku września. 30,5 proc. twierdzi, że zajęcia powinny odbywać się w formie zdalnej. Pozostali badani nie mieli zdania na ten temat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Jak od września będzie wyglądała edukacja w Polsce?
Koronawirus. Polska. Jak od września będzie wyglądała edukacja w Polsce? (East News)
d30mtd1

Wciąż nie jest jasne, czy uczniowie wrócą do szkolnych ław na jesieni. Według wiceministra Waldemara Kraski decyzja w tym zakresie może zostać podjęta w ostatnim tygodniu sierpnia, nawet dzień lub dwa przed 1 września. Wszystko ma zależeć od tego, jak będzie wyglądała sytuacja związana z koronawirusem. A ta w Polsce jest najgorsza od momentu wybuchu pandemii.

Co o powrocie uczniów do szkół sądzą Polacy? Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla "Rzeczpospolitej" za takim rozwiązaniem opowiada się 47,3 proc. badanych. 30,5 proc. ankietowanych uważa, że lekcje powinny się odbywać w formie zdalnej. Zdania w tej sprawie nie ma 22,1 proc. badanych. Badanie zostało jednak przeprowadzone jeszcze przed rekordowymi przyrostami zachorowań przez ostatnie trzy dni.

Koronawirus. Polska. Jak od września będzie wyglądała edukacja w Polsce?

Wciąż nie ma również szczegółowych wytycznych co do tego, jak miałby wyglądać ewentualny powrót do szkół. Na razie pojawiły się jedynie wstępne wytyczne ze strony Generalnego Inspektoratu Sanitarnego. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział WP, że kompleksowe przepisy w tej sprawie zostaną opublikowane w pierwszej połowie sierpnia.

d30mtd1

Badanie zostało przeprowadzone wśród 800 dorosłych użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 28 - 29 lipca. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy i skorygowana tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia, uwzględniając kluczowe cechy związane z przedmiotem badania oraz zmienne społeczno-demograficzne.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie nie wrócą do szkół?

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30mtd1

Podziel się opinią

Share

d30mtd1

d30mtd1
Więcej tematów