Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Pomorskie: 36 osób zakażonych po imprezie na katamaranie

Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera na sile. Rośnie liczba ognisk wirusa. Jedno z nich stwierdzono po imprezie "Big Boat Party", jaka odbyła się na katamaranie, który pływał po Zatoce Gdańskiej. Zakażonych jest 36 osób.
Share
Koronawirus w Polsce. Zakażenia po imprezie "Big Boat Party" na katamaranie w Zatoce Gdańskiej (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Zakażenia po imprezie "Big Boat Party" na katamaranie w Zatoce Gdańskiej (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Pixabay
d4h0ztd

36 osób z siedmiu różnych województw zakażonych koronawirusem - to efekt imprezy "Big Boat Party", która odbyła się na katamaranie pływającym po Zatoce Gdańskiej. Impreza odbyła się 12 lipca.

Koronawirus w Polsce. 36 zakażeń po "Big Boat Party" na katamaranie

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku 19 przypadków zakażeń dotyczy województwa pomorskiego: 8 osób z Gdańska, 10 z Gdyni i 1 z Sopotu. Pozostałe 17 przypadków to osoby mieszkające w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, dolnośląskim i mazowieckim.

d4h0ztd

Jeszcze w czwartek 6 sierpnia WSSE w Gdańsku raportowała o 31 przypadkach. Kolejny dzień przyniósł jednak dodatkowe 5 osób, u których testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny. Według danych WSSE nowe zakażenia dotyczą województwa mazowieckiego.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Koronawirus w Polsce. "Big Boat Party" na katamaranie i problemy organizatora

Impreza Big Boat Party na katamaranie w Zatoce Gdańskiej odbyła się 12 lipca. Pierwsze informacje o możliwości zakażenia się koronawirusem dotarły do sanepidu już 20 lipca.

d4h0ztd

Służby sanitarne podjęły natychmiastowe działania. PSSE W Gdyni zwróciła się do organizatora z prośbą o listę uczestników imprezy oraz ich dane kontaktowe.

Tam pojawił się problem, ponieważ organizator posiadał listę zaledwie 92 osób, które kupiły bilety na zabawę. Resztę uczestników imprezy stanowiły osoby, którym bilety kupowali znajomi.

Osoby, do których dotarli pracownicy sanepidu, zostały odesłane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Sanepid złożył też zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatora zabawy.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4h0ztd

Podziel się opinią

Share
d4h0ztd
d4h0ztd
Więcej tematów