Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Policja po świętach: rekordzista sześć razy złamał nakaz

Policja sprawdziła podczas świątecznego poniedziałku 122 tys. osób poddanych obowiązkowej kwarantannie z powodu koronawirusa. W 220 przypadkach zdecydowano się na wymierzenie grzywny. Zdaniem mundurowych święta minęły jednak spokojnie.

Share
Koronawirus w Polsce. Policja po świętach: rekordzista sześć razy złamał nakaz
Źródło: East News, fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER
d2ui3xq

- Mieliśmy podczas świąt 118 wypadków przy niemal 300 w ubiegłym roku podczas świąt. Zginęło 17 osób, ale to mniej niż 44 przed rokiem - powiedział na antenie TVP Info insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

- Niestety zatrzymaliśmy ponad 860 kierowców, którzy wsiedli do samochodów po wypiciu alkoholu. Rok temu takich osób w okresie świątecznym takich kierowców zatrzymaliśmy 1450 - dodał. Policjant wyjaśnił, że część pijanych kierowców zatrzymano podczas przewożenia dzieci.

Rzecznik dziękował Polakom za dyscyplinę przy samoizolacji, choć policjanci wypisywali też mandaty. Tylko w Warszawie przez dwa świąteczne dni funkcjonariusze wystawili ich ponad 160.

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wlodzimierz-czarzasty-6140981088818817c">Czarzasty</a> chwali ministra zdrowia. I po chwili wbija szpilę

Śledź na żywo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-epidemia-potrwa-jeszcze-rok-relacja-na-zywo-6499684560168577a" target="_blank">Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja</a>

Kontroli osób, które poddano kwarantannie od początku pandemii były już ponad 3 miliony. - Rekordzista sześć razy zignorował nakaz pozostania w domu - powiedział insp. Ciarka. Maksymalna kara w takim przypadku to nawet 30 tys. zł.

d2ui3xq

- Na ulicach było generalnie spokojnie, Polacy stosowali się do obowiązujących ograniczeń. Możemy być wzorem dla innych państw, jak odpowiedzialnie i zdyscyplinowanie podchodzimy do zasad zdrowego życia w obecnej chwili - ocenił Ciarka.

Przekazał również, że niemal 100 policjantów jest zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Ponad 1760 funkcjonariuszy było lub jest jeszcze na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ui3xq

Podziel się opinią

Share
d2ui3xq
d2ui3xq
Więcej tematów