Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Piotr Mueller zapowiedział zmiany w szkołach

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia informuje cały czas o nowych zakażeniach. Rzecznik rządu Piotr Mueller skomentował trudną sytuację na Śląsku. Zapowiedział jednocześnie zmiany w szkołach i otwieranie zakładów fryzjerskich.
Share
Rzecznik rządu Piotr Mueller
Rzecznik rządu Piotr Mueller Źródło: Newspix
dpimntc

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że dzisiaj będzie podany termin otwarcia zakładów fryzjerskich. - Mogę tylko powiedzieć, że dzisiaj faktycznie ten termin uruchomienia salonów fryzjerskich będzie podany i wszystko będzie jasne - mówił w TVP Info. - Można przygotowywać się do uruchomienia tego obszaru - zaznaczył. Pytany o dalsze informacje, powiedział, że nie chciałby uprzedzać konferencji premiera, która odbędzie się między godziną 12 a 14.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja na Śląsku

- Sytuacja na Śląsku jest dosyć skomplikowana. Wszystkie osoby zostały przebadane, ich rodziny. Wszyscy, którzy mogli być zagrożeniem, zostali poddani kwarantannie. Przyznał, że tam są zlokalizowane teraz wszystkie siły do walki z koronawirusem. - Pozostała część kraju wygląda już bardzo stabilnie - powiedział.

dpimntc

Zapewnił także, że rząd nie zamierza zamknąć województwa śląskiego. - Podstawowym sposobem jest identyfikacja osób, kwarantanna, badanie ich i leczenie - dodał.

Koronawirus w Polsce. Dzieci wrócą do szkół?

Zapytany o ewentualny powrót dzieci do szkół, zapowiedział, że dzisiaj będą wskazane konkretne działania, które we wtorek zostały zaakceptowane przez rząd. - To nie jest kwestia całkowitego powrotu do szkół, ale uruchomienia pewnego zakresu, o czym będzie dziś informował minister edukacji - powiedział Mueller.

- W tym zakresie zostaną wskazane konkretne rozwiązania, które zostały wczoraj zaakceptowane przez rząd, przez RZZK, więc dzisiaj też szczegóły dotyczące działań do końca roku szkolnego - dodał.

dpimntc

Odniósł się także do wywiadu Jarosława Kaczyńskiego w "Gazecie Polskiej". - Szanowni państwo senatorowie, w tydzień solidnej pracy da się przeprowadzić taką ustawę i nawet jeżeli chcecie ją sprawdzić na 10 tysięcy różnych sposobów, tydzień to jest naprawdę wystarczający termin - zaapelował.

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpimntc

Podziel się opinią

Share
dpimntc
dpimntc
Więcej tematów