Trwa ładowanie...
d3039c9

Koronawirus w Polsce. Pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 w Lubelskim

"Mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych" - przekazuje ministerstwo zdrowia. "Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z województwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach" - dodaje resort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. W województwie lubelskim zakażony SARS-CoV-2 jest "mężczyzna w sile wieku" (zdj. ilustr.)
Koronawirus w Polsce. W województwie lubelskim zakażony SARS-CoV-2 jest "mężczyzna w sile wieku" (zdj. ilustr.) (East News, Fot: PAWE)
d3039c9

Pacjent jest "w sile wieku", jednak nie sprecyzowano jego wieku. - Pacjent jest w stanie stabilnym, ale ciężkim. Zgodnie w tym, co wskazał nam wojewódzki inspektor sanitarny mamy przekazać go do oddziału zakaźnego. Obecnie organizujemy transport. To, że chodzi o koronawirusa jest już potwierdzone – przekazał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" dyrektor szpitala w Bełżycach. - Zachowujemy wszelkie reżimy i postępujemy zgodnie z procedurami - dodał Dariusz Kamiński.

Wcześniej ministerstwo zdrowia informowało o nowym przypadku we Wrocławiu. Pacjentka jest młodą osobą, a jej stan jest dobry. Łącznie liczba zakażonych osób w Polsce wynosi 22.

Zarażony jest m.in. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. Wojskowy przebywał na naradzie w Niemczech. "Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

d3039c9

Koronawirus w Polsce. COVID-19 na wszystkich kontyentach

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do wtorkowego popołudnia potwierdzono ponad 118 tys. zakażeń koronawirusem, Od początku wybuchu epidemii śmierć poniosło 4262 osób.

arcgis
d3039c9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Wschodni"

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3039c9

Podziel się opinią

Share

d3039c9

d3039c9
Więcej tematów