Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 w Lubelskim

"Mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych" - przekazuje ministerstwo zdrowia. "Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z województwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach" - dodaje resort.
Share
Koronawirus w Polsce. W województwie lubelskim zakażony SARS-CoV-2 jest "mężczyzna w sile wieku" (zdj. ilustr.)
Koronawirus w Polsce. W województwie lubelskim zakażony SARS-CoV-2 jest "mężczyzna w sile wieku" (zdj. ilustr.)Źródło: East News, Fot: PAWE
d245xbc

Pacjent jest "w sile wieku", jednak nie sprecyzowano jego wieku. - Pacjent jest w stanie stabilnym, ale ciężkim. Zgodnie w tym, co wskazał nam wojewódzki inspektor sanitarny mamy przekazać go do oddziału zakaźnego. Obecnie organizujemy transport. To, że chodzi o koronawirusa jest już potwierdzone – przekazał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" dyrektor szpitala w Bełżycach. - Zachowujemy wszelkie reżimy i postępujemy zgodnie z procedurami - dodał Dariusz Kamiński.

Wcześniej ministerstwo zdrowia informowało o nowym przypadku we Wrocławiu. Pacjentka jest młodą osobą, a jej stan jest dobry. Łącznie liczba zakażonych osób w Polsce wynosi 22.

Zarażony jest m.in. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. Wojskowy przebywał na naradzie w Niemczech. "Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

d245xbc

Koronawirus w Polsce. COVID-19 na wszystkich kontyentach

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do wtorkowego popołudnia potwierdzono ponad 118 tys. zakażeń koronawirusem, Od początku wybuchu epidemii śmierć poniosło 4262 osób.

   arcgis
Źródło: arcgis
d245xbc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Wschodni"

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d245xbc

Podziel się opinią

Share
d245xbc
d245xbc
Więcej tematów