Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika został zarażony

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce we wtorek odnotowano 3 nowe przypadki koronawirusa. Chorobę potwierdzono u jednej osoby z Warszawy i dwóch z Cieszyna. Zarażony jest dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika.
Share
Koronawirus w Polsce. We wtorek wykryto 3 nowe przypadki w Polsce, m.in. u gen. Jarosława Miki
Koronawirus w Polsce. We wtorek wykryto 3 nowe przypadki w Polsce, m.in. u gen. Jarosława MikiŹródło: PAP
d12ynvv

- Wspólnie z MSWiA i Policją wypracowaliśmy mechanizm objęcia opieką osób, które są w kwarantannie - powiedział podczas konferencji minister zdrowia. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Zarażenie wykryto we wtorek u trzech osób: jednej w Warszawie i dwóch w Cieszynie. - Ich stan zdrowia jest stabilny - dodał. Przyjechały one z kierunku "włoskiego" - zaznaczył Szumowski.

d12ynvv

Zakażenie wykryto u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki, który wrócił z wojskowej narady w Niemczech. "Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. "Zarządzenie marszałek Elżbiety Witek powodem do niepokoju"

Koronawirus w Polsce. Policja będzie odwiedzać osoby objęte kwarantanną

Łącznie w Polsce wykryto 20 przypadków koronawirusa.

d12ynvv

Łukasz Szumowski podczas konferencji przekazał nowe ustalenia dotyczące mechanizmu opieki. - Do każdej osoby objętej kwarantanną przyjdzie policja i poprosi o potwierdzenie, czy osoba jest w tym miejscu, gdzie powinna być - stwierdził.

- Przy kontroli założenie jest takie, że nie będzie kontaktu bezpośredniego między policjantem a osobą objętą kwarantanną. Nie będziemy wymagać dowodu osobistego ani odcisków palców. Chodzi o to, aby bezpiecznie dokonać weryfikacji danej osoby - powiedział komendant główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.

d12ynvv

Podczas rozpoczętej w poniedziałek kontroli sanitarnej na granicach do końca dnia skontrolowano 250 busów i 90 autokarów.

- Jesteśmy skuteczni dzięki temu, że jesteśmy wspólną siłą służb w Polsce. Jesteśmy skazani na sukces, ponieważ wszystkie służby są zdeterminowane, aby zwalczyć wirusa - uznał główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12ynvv

Podziel się opinią

Share
d12ynvv
d12ynvv
Więcej tematów