Trwa ładowanie...
d1laojn

Koronawirus w Polsce. O. Leon Knabit: liczyłem się z możliwością odejścia

Benedyktyn pokonał koronawirusa. Duchowny zdradza, że był moment, w którym "przygotowywał się na spotkanie z Panem". Ojciec Leon Knabit mówił też o strajkach kobiet i pandemii, która ma być "środkiem oczyszczenia Kościoła".
Share
Koronawirus. Polska. Ojciec Leon Knabit o leczeniu COVID-19
Koronawirus. Polska. Ojciec Leon Knabit o leczeniu COVID-19Źródło: East News, Fot: Damian Klamka
d1laojn

Ojciec Leon Knabit pod koniec października trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Placówkę opuścił po kilku dniach. Zakonnik przyznaje, że nie odczuwał żadnego lęku w związku z chorobą. - Na początku, kiedy sytuacja nie była wyjaśniona, liczyłem się z możliwością odejścia, bo choć nie miałem objawów, to jednak mam prawie 91 lat, wiadomo, że to stopień podwyższonego ryzyka - mówi duchowny w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

Koronawirus. Polska. Ojciec Leon Knabit o leczeniu COVID-19

Benedyktyn z opactwa w Tyńcu przyznał, że w tamtym momencie "cała rzeczywistość poza nim, w klasztorze, przestała być ważna". - Dziwnie spokojnie przyjąłem fakt, że w szpitalu nie było mszy św., ani nawet komunii - dodaje. O. Knabit zaznaczył, że podczas choroby nie czuł się samotny. Dzięki smartfonowi mógł rozmawiać z wieloma osobami z kraju i zagranicy, a także znalazł czytania mszalne na dany dzień.

d1laojn

Przeczytaj: Koronawirus. O. Leon Knabit opuścił szpital. "Akcja Wspieraj Seniora uwieńczona sukcesem"

Zakonnik odniósł się również do strajków kobiet po wyroku ws. aborcji. Uważa, że sprawę trzeba było załatwić na początku obecnej kadencji parlamentu. - Kunktatorstwo, niezbyt zrozumiałe, odbiło się teraz na stosunkach społecznych, kiedy mamy jeszcze i chorobę towarzyszącą - czyli pandemię. Kwestia aborcji jest tylko cząstką totalnego ataku sił wrogich Bogu i religii na całym świecie - komentuje.

O. Knabit: Kościół jest opieszały w odkrywaniu swoich kryzysów i w walce z nimi

Duchowny mówiąc o skandalach i grzechach Kościoła stwierdził, że "najgorszą pandemią jest bezbożnictwo, połączone niekiedy z wściekłymi atakami na dotychczasowe wartości i na ludzi, którzy je wyznają". - Radykalne chrześcijaństwo uodporni wiarę na zło w Kościele i poza nim - uważa. O. Knabit powiedział też, że "pandemia to jeden ze środków oczyszczenia Kościoła, który jest opieszały w odkrywaniu swoich kryzysów i w walce z nimi". Tym środkiem ma być też atak na religię.

d1laojn

Przeczytaj również: Koronawirus. Ojciec Leon Knabit wraca do zdrowia

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1laojn

Podziel się opinią

Share
d1laojn
d1laojn
Więcej tematów