Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. O. Leon Knabit: liczyłem się z możliwością odejścia

Benedyktyn pokonał koronawirusa. Duchowny zdradza, że był moment, w którym "przygotowywał się na spotkanie z Panem". Ojciec Leon Knabit mówił też o strajkach kobiet i pandemii, która ma być "środkiem oczyszczenia Kościoła".

Share
Koronawirus. Polska. Ojciec Leon Knabit o leczeniu COVID-19
Koronawirus. Polska. Ojciec Leon Knabit o leczeniu COVID-19Źródło: East News, Fot: Damian Klamka
d22fk3w

Ojciec Leon Knabit pod koniec października trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Placówkę opuścił po kilku dniach. Zakonnik przyznaje, że nie odczuwał żadnego lęku w związku z chorobą. - Na początku, kiedy sytuacja nie była wyjaśniona, liczyłem się z możliwością odejścia, bo choć nie miałem objawów, to jednak mam prawie 91 lat, wiadomo, że to stopień podwyższonego ryzyka - mówi duchowny w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

Koronawirus. Polska. Ojciec Leon Knabit o leczeniu COVID-19

Benedyktyn z opactwa w Tyńcu przyznał, że w tamtym momencie "cała rzeczywistość poza nim, w klasztorze, przestała być ważna". - Dziwnie spokojnie przyjąłem fakt, że w szpitalu nie było mszy św., ani nawet komunii - dodaje. O. Knabit zaznaczył, że podczas choroby nie czuł się samotny. Dzięki smartfonowi mógł rozmawiać z wieloma osobami z kraju i zagranicy, a także znalazł czytania mszalne na dany dzień.

d22fk3w

Zakonnik odniósł się również do strajków kobiet po wyroku ws. aborcji. Uważa, że sprawę trzeba było załatwić na początku obecnej kadencji parlamentu. - Kunktatorstwo, niezbyt zrozumiałe, odbiło się teraz na stosunkach społecznych, kiedy mamy jeszcze i chorobę towarzyszącą - czyli pandemię. Kwestia aborcji jest tylko cząstką totalnego ataku sił wrogich Bogu i religii na całym świecie - komentuje.

O. Knabit: Kościół jest opieszały w odkrywaniu swoich kryzysów i w walce z nimi

Duchowny mówiąc o skandalach i grzechach Kościoła stwierdził, że "najgorszą pandemią jest bezbożnictwo, połączone niekiedy z wściekłymi atakami na dotychczasowe wartości i na ludzi, którzy je wyznają". - Radykalne chrześcijaństwo uodporni wiarę na zło w Kościele i poza nim - uważa. O. Knabit powiedział też, że "pandemia to jeden ze środków oczyszczenia Kościoła, który jest opieszały w odkrywaniu swoich kryzysów i w walce z nimi". Tym środkiem ma być też atak na religię.

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22fk3w

Podziel się opinią

Share
d22fk3w
d22fk3w
Więcej tematów