Trwa ładowanie...
d4kkpkk

Koronawirus w Polsce. Nie żyje Ryszard Miazek. Był prezesem TVP i Polskiego Radia

W wieku 75 lat zmarł Ryszard Miazek. W przeszłości był prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Kierował również Polskim Radiem. Przyczyną jego śmierci było zakażenie koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Koronawirus. Polska. Zmarł Ryszard Miazek
Koronawirus. Polska. Zmarł Ryszard Miazek (Facebook)
d4kkpkk

Ryszard Miazek nie żyje. Polski ekonomista i publicysta zmarł w wieku 75 lat z powodu zakażenia koronawirusem - informuje branżowy portal wirtualnemedia.pl. Z COVID-19 zmaga się także jego żona, która obecnie znajduje się w szpitalu.

Miazek był politykiem ZSL, a potem PSL. W 1992 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu Waldemara Pawlaka. W 2007 roku został wybrany jako senator z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2018 z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego sejmiku mazowieckiego

Koronawirus. Polska. Zmarł Ryszard Miazek

W latach 1996-1998 Miazek był prezesem zarządu TVP. Przed objęciem tej funkcji przez trzy lata był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z kolei w latach 2000-2002 kierował Polskim Radiem. W 2002 w uznaniu za "wybitne zasługi dla radia publicznego" otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon, która została wtedy przyznana po raz pierwszy w historii.

d4kkpkk

Miazek pełnił również funkcję redaktora naczelnego pisma "Wieś i Państwo" i "Zielonego Sztandaru" oraz kwartalnika "Kultura Wsi". Był też komentatorem "Rzeczpospolitej". W 2014 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ostatnich latach piastował funkcję kierownika działu naukowo-oświatowego Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kkpkk

Podziel się opinią

Share
d4kkpkk
d4kkpkk
Więcej tematów