Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Nie żyje Ryszard Miazek. Był prezesem TVP i Polskiego Radia

W wieku 75 lat zmarł Ryszard Miazek. W przeszłości był prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Kierował również Polskim Radiem. Przyczyną jego śmierci było zakażenie koronawirusem.
Share
Koronawirus. Polska. Zmarł Ryszard Miazek
Koronawirus. Polska. Zmarł Ryszard MiazekŹródło: Facebook
d5dlfyc

Ryszard Miazek nie żyje. Polski ekonomista i publicysta zmarł w wieku 75 lat z powodu zakażenia koronawirusem - informuje branżowy portal wirtualnemedia.pl. Z COVID-19 zmaga się także jego żona, która obecnie znajduje się w szpitalu.

Miazek był politykiem ZSL, a potem PSL. W 1992 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu Waldemara Pawlaka. W 2007 roku został wybrany jako senator z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2018 z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego sejmiku mazowieckiego

Koronawirus. Polska. Zmarł Ryszard Miazek

W latach 1996-1998 Miazek był prezesem zarządu TVP. Przed objęciem tej funkcji przez trzy lata był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z kolei w latach 2000-2002 kierował Polskim Radiem. W 2002 w uznaniu za "wybitne zasługi dla radia publicznego" otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon, która została wtedy przyznana po raz pierwszy w historii.

d5dlfyc

Miazek pełnił również funkcję redaktora naczelnego pisma "Wieś i Państwo" i "Zielonego Sztandaru" oraz kwartalnika "Kultura Wsi". Był też komentatorem "Rzeczpospolitej". W 2014 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ostatnich latach piastował funkcję kierownika działu naukowo-oświatowego Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5dlfyc

Podziel się opinią

Share
d5dlfyc
d5dlfyc
Więcej tematów