Trwa ładowanie...
dhi6y1g

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia

Bilans zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia i zgonach z powodu COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia (PAP)
dhi6y1g

Mamy 301 nowych przypadków zakażenia - poinformowało rano na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki odnotowano w województwach: śląskim (182), wielkopolskim (84), dolnośląskim (10), opolskim (8), podlaskim (6), pomorskim (4), świętokrzyskim (2), małopolskim (2), lubelskim (2) i zachodniopomorskim (1).

Resort poinformował także o śmierci 5 osób. To 86-letnia kobieta z Raciborza (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna ze Zgierza, 77-letnia kobieta z Poznania, 91-letni mężczyzna z Chorzowa. Jak informuje resort "większość osób miała choroby współistniejące".

dhi6y1g

Łącznie od początku epidemii zakaziło się w Polsce 19 569 osób. 953 osoby zmarły.

Zgodnie z informacjami resortu w szpitalach przebywa obecnie 2 414 osób chorych na COVID-19. Kwarantanną objętych jest 76 957 osób, pod nadzorem epidemiologicznym są 18 984 osoby. Od początku epidemii wyzdrowiały 8 183 osoby.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

dhi6y1g

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju (poprzedni padł 19 kwietnia odnotowano wówczas 545 nowych przypadków). Większość zakażonych - aż 492 osoby - to mieszkańcy Śląska.

dhi6y1g

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

Koronawirus na świecie. Najwięcej zakażonych w USA

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 4,9 mln zakażeń. Zmarło ponad 320 tys. osób.

dhi6y1g

Obecnie najwięcej przypadków zakażeń jest w USA - jak wynika z danych Johns Hopkins University & Medicine - już ponad 1,5 mln osób, zmarło ponad 91 tys.

Także w Europie epidemia dała się dotkliwie we znaki. Ponad 250 tys. zakażonych jest w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii zakaziło się ponad 232 tys. osób, we Włoszech - ponad 226 tys., we Francji - ponad 180 tys., w Niemczech - ponad 177 tys.

Prawie 300 tys. zakażeń odnotowano już w Rosji.

Błyskawicznie rośnie też liczba zakażonych w Brazylii - sięgnęła już prawie 272 tysięcy. Wśród zakażonych są także przedstawiciele odizolowanych od świata rdzennych plemion, żyjących w dżungli amazońskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dhi6y1g

Podziel się opinią

Share

dhi6y1g

dhi6y1g
Więcej tematów