PolskaKoronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny dobowy rekord

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny dobowy rekord

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wciąż rośnie. Najgorsza sytuacja jest na Śląsku, gdzie stwierdza się najwięcej nowych przypadków. Ogniska zakażeń są jednak także w innych województwach: m.in. w łódzkim i małopolskim. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w poniedziałek po południu najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w naszym kraju. Niestety, padł kolejny rekord.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny dobowy rekord
Źródło zdjęć: © East News
Violetta Baran

08.06.2020 | aktual.: 08.06.2020 19:07

Mamy 380 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w poniedziałek po południu na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że padł kolejny rekord. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 599 nowych przypadków zakażenia.

Nowe przypadki potwierdzono w województwach: śląskim (175), łódzkim (77), mazowieckim (74), małopolskim (29), dolnośląskim (10), wielkopolskim (6), podlaskim (5), podkarpackim (2), kujawsko-pomorskim (1) i opolskim (1).

To oznacza, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 326 nowych zakażeń na Śląsku. Duży wzrost zarejestrowano także w woj. łódzkim, mazowieckim i małopolskim.

Zobacz, jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach

Obraz
© WP

Resort poinformował także o kolejnych 5 zgonach. To 76-letni mężczyzna z Warszawy, 82-letnia kobieta, 80-letni mężczyzna i 62-letni mężczyzna z Wrocławia oraz 71-letni mężczyzna z Gdańska. Jak podaje resort "wszystkie osoby miały choroby współistniejące".

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wzrosła do 27 160. Zmarło 1 166 osób.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - był to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju. Większość zakażonych - aż 492 osoby - to mieszkańcy Śląska. Dzień później - 13 maja - resort poinformował jednak o 39 błędnie zaraportowanych przypadkach zakażenia, zaraportowanych przez katowicki sanepid. To oznacza, że ostatecznie 12 maja odnotowano 556 nowych przypadków.

Poprzedni rekord padł 19 kwietnia - odnotowano wówczas 545 nowych przypadków.

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

Koronawirus na świecie. Zakaziło się nim już ponad 6,8 mln osób

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 7 mln zakażeń. Zmarło ponad 400 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1116)