Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowy zakaz. Znosi też część obostrzeń

Ministerstwo Zdrowia wprowadza zakaz wywożenia respiratorów z Polski. Jak tłumaczy resort, są one niezbędne do walki z epidemią koronawirusa. Ministerstwo znosi też część obostrzeń dla pewnych grup Polaków pracujących za granicą.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowy zakaz. Znosi też część obostrzeńŹródło: PAP, fot: PAP/Tomasz Wojtasik
dyh1h2x
dyh1h2x

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, poza respiratorami z kraju nie wolno wywozić też kardiomonitorów. Nie można ich także sprzedawać.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zakazuje wywozu respiratorów

Według doniesień rmf24.pl, zakaz ma obowiązywać do odwołania, chyba, że zgodę na eksport wyrazi krajowy konsultant ds. anestezjologii i wojewoda.

Resort chce także, aby dane osób poddanych kwarantannie przekazywano do regionalnych centrów krwiodawstwa. Dane ma przekazywać NFZ, a powodem jest konieczność zadbania o bezpieczne pobieranie i dostarczanie krwi.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia znosi obostrzenia dla części pracowników

Ministerstwo Zdrowia informuje również, że znosi obowiązek kwarantanny dla osób, które pracują za granicą. Obostrzenie jest zniesione dla pracowników kluczowych inwestycji energetycznych.

dyh1h2x

Obowiązek kwarantanny zostanie zniesiony m.in. dla osób pracujących przy budowie rurociągu Baltic Pipe z Danii. Jak tłumaczy resort, konieczność poddawaniach ich kwarantannie po każdym powrocie do Polski, znacznie opóźniłby prace nad rurociągiem, a to z kolei mogłoby grozić koniecznością zwrócenia środków z Unii Europejskiej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Reszta Polaków, którzy swoją pracę znaleźli po drugiej stronie granicy, wciąż musi zmagać się z problemami. Po powrocie do Polski ciąży na nich 14-dniowy nakaz kwarantanny. Wszystko to w związku z walką z epidemią koronawirusa.

dyh1h2x

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dyh1h2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyh1h2x
Więcej tematów