Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało dane (środa 24 lutego)

Koronawirus w Polsce rośnie w siłę. Z każdym dniem przybywa nowych przypadków. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 12 146 nowych zakażeń. Zmarły 372 osoby.
Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało dane (środa 24 lutego)
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało dane (środa 24 lutego)Źródło: East News, Fot: Piotr Hukalo
d2t52y4

Koronawirus w Polsce od tygodnia przynosi rosnącą liczbę przypadków zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane z ostatniej doby.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Jak informuje resort zdrowia, w środę przybyło 12 146 przypadków zakażeń koronawirusem. To największa dobowa liczba zakażeń od 6 stycznia.

d2t52y4

Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że z powodu COVID-19 zmarły 372 osoby, z czego u 305 stwierdzono choroby współistniejące.

Duży wzrost liczby ofiar koronawirusa w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał liczbę

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące zakażeń koronawirusem pochodzą z województw: mazowieckiego (1961), śląskiego (1529), pomorskiego (1113), warmińsko-mazurskiego (970), wielkopolskiego (962), kujawsko-pomorskiego (741), małopolskiego (718), podkarpackiego (656), dolnośląskiego (642), łódzkiego (639), lubelskiego (451), podlaskiego (449), zachodniopomorskiego (412), lubuskiego (345), świętokrzyskiego (236), opolskiego (108).

d2t52y4

Jak wskazuje resort zdrowia, 214 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ministerstwo Zdrowia przekazało też najnowsze dane dotyczące sytuacji w polskich szpitalach. W związku z epidemią koronawirusa zajętych jest 13 477 łóżek (+127). Z powodu powikłań po zakażeniu COVID-19 pod respiratorem jest 1321 osób (-26).

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało dane (środa 24 lutego) WP
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało dane (środa 24 lutego) Źródło: WP, Fot: wp.pl

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: najgorzej na Warmii i Mazurach

Informacje dotyczące liczby zakażeń oraz zgonów z powodu koronawirusa w Polsce już w środę rano w programie Wirtualnej Polski "Tłit" przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

d2t52y4

Jak dodał, najważniejszym odnośnikiem w przypadku liczby zakażeń oraz zgonów z powodu COVID-19 są dane porównywane tydzień do tygodnia. - Mamy więcej zakażeń o około 3,5 tysiąca. Mamy też więcej zgonów, dzisiaj jest ich 372. To o 93 zgony więcej niż w ubiegłą środę - podkreślił Andrusiewicz.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dodał, że najgorsza sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest na Warmii i Mazurach. - W danych przoduje Mazowsze, które ma około 1900 nowych zakażeń, jednak jeżeli przyjmiemy te dane w stosunku do liczby mieszkańców i zestawimy z tym blisko 1000 zakażeń na Warmii i Mazurach, to jednak ten region przoduje - tłumaczył.

Koronawirus w Polsce. Konferencja premiera i nowe obostrzenia

Więcej informacji dotyczących stanu epidemicznego w Polsce oraz nowych obostrzeń od 1 marca zostanie podane na konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia, która zaplanowana jest na środę.

d2t52y4

Wiadomo już, że rząd planuje wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek ochronnych, przy jednoczesnym zakazie stosowania kominów, chust i przyłbic, które były wcześniej dopuszczalne. - Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy wszyscy posługiwali się od maseczek chirurgicznych w górę, ale pamiętajmy, że to towar, który kupujemy na rynku i nagły popyt będzie kształtował cenę i podaż. Nie chcielibyśmy, by nagle społeczeństwo płaciło krocie za maseczkę chirurgiczną (...) - zaznaczył w programie WP "Tłit" Wojciech Andrusiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t52y4

Podziel się opinią

Share
d2t52y4
d2t52y4
Więcej tematów