Trwa ładowanie...
di9lefm

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podaje nowy raport. Nowe przypadki i kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowszy bilans dotyczący koronawirusa w Polsce. W ciągu ostatniej doby przybyło 658 zakażeń i 5 zgonów. To kolejny dzień z rekordową liczbą nowych przypadków COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje: nowe przypadki zakażeń i zgony
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje: nowe przypadki zakażeń i zgony (PAP)
di9lefm

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o wzroście liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. 658 nowych przypadków dotyczy województw: śląskiego (214), małopolskiego (157), mazowieckiego (60), łódzkiego (42), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (26), lubelskiego (18), pomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (15), zachodniopomorskiego (15), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (9), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7) i podlaskiego (4).

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje: nowe przypadki zakażeń i zgony

Resort podał również, że 5 osób zmarło. To 94-latek z Krapkowic, 82-latek z Gliwic, 55-latek z Chorzowa oraz dwie kobiety w wieku 71 i 86 lat z Raciborza. Większość z nich miała choroby współistniejące. Łącznie zakażonych zostało 46 346 osób, w tym 1 721, które zmarły.

di9lefm

Przeczytaj: Koronawirus na świecie. Padł dobowy rekord zachorowań

Z SARS-CoV-2 wyleczonych zostało 34 374 pacjentów. Zajętych jest 1 841 łóżek i 74 respiratory. Kwarantanną jest objętych 98 282 osób, a nadzorem epidemiologicznym 8 241. Główne statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce oraz na świecie są dostępne na interaktywnej mapie.

Koronawirus. Polska. Rekordowe wzrosty zachorowań

Od kilku dni w Polsce notuje się wysokie wyniki dziennych zakażeń na COVID-19. We wtorek i w środę potwierdzono ponad 500 nowych przypadków. Z kolei w czwartek i piątek było ich ponad 600, co stanowiło dobowy rekord zachorować w naszym kraju. W związku z sytuacją Ministerstwo Zdrowia powołało sztab kryzysowy, a Łukasz Szumowski przerwał urlop.

di9lefm

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Andrzej Sośnierz: jesteśmy w sytuacji bez wyjścia

Koronawirus w Polsce. Rabiej ostrzega przed jesienią. "Będziemy mieć duży kłopot"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di9lefm

Podziel się opinią

Share
di9lefm
di9lefm
Więcej tematów