Trwa ładowanie...
doira9q

Koronawirus w Polsce. Mariusz Błaszczak o działaniach wojska. MON o zakażonych żołnierzach

MON podał, że 75 żołnierzy jest zakażonych koronawirusem. Wyzdrowiało 24 wojskowych. W działania związane z SARS-CoV-2 jest w czwartek zaangażowanych ponad 9 tys. członków polskiej armii. Pomagają m.in. domom opieki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Mariusz Błaszczak o działaniach wojska. MON o zakażonych żołnierzach
Koronawirus w Polsce. Mariusz Błaszczak o działaniach wojska. MON o zakażonych żołnierzach (East News)
doira9q

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że 75 żołnierzy jest zakażonych koronawirusem. COVID-19 pokonały z kolei 24 osoby. Szef resortu Mariusz Błaszczak pochwalił się aktywnością wojskowych oraz podał inne ciekawe liczby. W działania związane z koronawirusem w czwartek zaangażowanych będzie 9100 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1485 jednostek sprzętu.

Minister Obrony Narodowej podaje, że członkowie polskiej armii wspierają ponad 40 Domów Pomocy Społecznej. W czwartek 80 żołnierzy, m. in. z 2 Wojskowego Szpitala Polowego, 6 Batalionu Sił Powietrznych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, zaangażowanych jest w ewakuację pensjonariuszy Domu Opieki Długoterminowej w Kaliszu. Podopieczni z tego ośrodka zostaną przetransportowani do jednoimiennego szpitala w Wolicy.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Zamieszanie wokół DPS-u w Gdańsku. Mariusz Błaszczak odwołał dyrektora szpitala

doira9q

Z kolei w środę ewakuowano 55 pensjonariuszy domu opieki społecznej w Kleszczowie. Błaszczak podkreśla, że w całej Polsce trwają szkolenia żołnierzy tak, aby mogli wspierać cywilną służbę zdrowia w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Na początku kwietnia przygotowanych do pomocy zostało 15 tys. żołnierzy, a teraz trening przechodzi tak samo liczna grupa.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje. Relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Dramatyczna sytuacja w DPS-ach. "Nie widzimy wszystkiego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doira9q

Podziel się opinią

Share

doira9q

doira9q
Więcej tematów