Trwa ładowanie...
d1o66qw

Koronawirus w Polsce. Lekarz o przyczynie wzrostu zakażeń

Dr Lidia Stopyra wymienia przyczyny wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa w Polsce. Wśród nich jest otwarcie galerii handlowych, powrót do szkół dzieci najmłodszych klas i przede wszystkim ignorancja wobec zasad reżimu sanitarnego.
Share
Koronawirus. Polska. Dr Lidia Stopyra: Zakopane przykładem braku odpowiedzialności
Koronawirus. Polska. Dr Lidia Stopyra: Zakopane przykładem braku odpowiedzialnościŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Wlodek
d1o66qw

W ostatnich dniach rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Od trzech dni Ministerstwo Zdrowia raportuje o ok. 9 tys. nowych przypadków w ciągu doby. Dr Lidia Stopyra uważa, że powodem jest zniesienie niektórych obostrzeń: m.in. otwarcie galerii handlowych. Lekarz zaznacza, że nie jest przestrzegany reżim sanitarny. - Wiele osób wykazało się ignorancją i mamy efekty - mówi.

Koronawirus. Polska. Dr Lidia Stopyra: Zakopane przykładem braku odpowiedzialności

Dr Stopyra podaje przykład Zakopanego, gdzie część osób nie zachowała się odpowiedzialne i lekceważyła przestrzeganie zasad. Ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Krakowie podniosła też kwestię powrotu do szkół dzieci z klas najmłodszych. Zwraca uwagę, że szczepienia na COVID nauczycieli nie rozwiążą problemu.

d1o66qw

Lekarz tłumaczy, że pedagodzy będą mogli czuć się bezpiecznie, ale dzieci pozostaną bez odporności. Podkreśla jednak, że szczepienia ułatwią organizację zajęć i powrót do nauki stacjonarnej reszty uczniów, co wpłynie na rozwój psychiczny i fizyczny dzieci. Zapewnia również, że szczepionka AstryZeneki jest dobrą ochroną. Dr Stopyra dodała na koniec, że na jej oddział trafia ostatnio więcej dzieci, ale sytuacja nie jest zła.

Fogiel: "Jarosław Kaczyński zaszczepi się jak zwykły obywatel"

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o66qw

Podziel się opinią

Share
d1o66qw
d1o66qw
Więcej tematów