Trwa ładowanie...

Minister zdrowia dementuje słowa doradcy premiera ws. maseczek

Według prof. Andrzeja Horbana minister zdrowia miał wydać w piątek rozporządzenie dotyczące noszenia maseczek chirurgicznych. - Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone - powiedział Adam Niedzielski.
Share
Minister zdrowia dementuje słowa doradcy premiera ws. maseczek
Minister zdrowia dementuje słowa doradcy premiera ws. maseczekŹródło: PAP, Fot: PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek
d4871lo

Prof. Andrzej Horban mówiąc o wzroście przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce przypomniał, jak ważne jest noszenie "porządnych masek". - Dzisiaj minister Adam Niedzielski wyda rozporządzenie, o tym, że trzeba nosić maski chirurgiczne - zapowiedział główny doradca premiera do spraw zwalczania epidemii koronawirusa.

Rozporządzenie ministra zdrowia ws. maseczek? Adam Niedzielski wyjaśnia

Do tych słów w programie "Tłit" Wirtualnej Polski odniósł się sam minister zdrowia. - Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować - powiedział Adam Niedzielski.

d4871lo

Minister Zdrowia zapewnił, że "trzeba również dać wyraźny sygnał ws. przyłbic, które również są zbyt często noszone". Według Adama Niedzielska one nie zapewniają takiego poziomu bezpieczeństwa, jak najprostsza maseczka. Polityk doprecyzował, że nowe przepisy w tym zakresie mogą pojawić się w przyszłym tygodniu.

Minister zdrowia rekomenduje maseczki zamiast przyłbic i szalików

Niedzielski nie przesądza, że zostanie wprowadzony jednoznaczny standard maseczki, np. FFP2. - Nie chodzi o to, żeby generować ludziom problemy z dostępnością do tego - dodaje. Według ministra zdrowia dużym krokiem do przodu byłoby zastąpienie zwykłymi maseczkami tej skali noszenia przyłbic i zasłaniania się szalikiem.

Fogiel: "Jarosław Kaczyński zaszczepi się jak zwykły obywatel"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4871lo

Podziel się opinią

Share
d4871lo
d4871lo
Więcej tematów