Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna w Kościelisku. Sanepid w Zakopanem szuka wiernych

Zakopiański sanepid poszukuje osób, które przyjmowały komunię lub uczestniczyły w spowiedzi w kościele w Kościelisku. Świątynia została zamknięta z powodu kwarantanny. Wszystko przez osobę, która miała kontakt z chorym na Sars-CoV-2.

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna w Kościelisku. Sanepid w Zakopanem szuka wiernychŹródło: East News
d3769n8
d3769n8

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem szuka osób, które od 30 maja do 4 czerwca przyjmowały sakrament komunii świętej lub uczestniczyły w spowiedzi podczas mszy św. w kościele w Kościelisku. Chodzi o objęcie ich nadzorem epidemicznym. Komunikat sanepidu może sugerować, że koronawirusem jest zakażony jeden z kapłanów, który w podanych dniach sprawował sakramenty.

Koronawirus w Polsce. Kościół parafialny i plebania w Kościelisku na kwarantannie

Głos zabrała jednak parafia św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, która rozwiała wątpliwości. Duchowni informują, że jakiś czas temu przebywała u nich osoba, która miała kontakt z chorym na Sars-CoV-2. W związku z tym kościół parafialny oraz plebania zostały zamknięte z powodu kwarantanny. Przez ten czas kontakt z księżmi będzie możliwy za pomocą telefonu.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Zakażeni klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego

Kapłani dodają, że wszystkie nabożeństwa zostają zawieszone. Msze św. w zamówionych intencjach zostaną odprawione na plebanii. Nie zmieniły się ustalenia dotyczące pierwszej komunii św. oraz bierzmowania. Odwiedzanie chorych będzie z kolei niemożliwe. Duszpasterze dodali, że czekają na dalsze wytyczne z sanepidu i proszą o modlitwę.

Koronawirus. Polska. Ksiądz z Kościeliska zakażony? Parafia zaprzecza i tłumaczy

Po oświadczeniu wydanym przez parafię rozdzwoniły się telefony, które sugerowały, że to właśnie jeden z księży jest chory. Księża podkreślili jednak, że kwarantanna jest wymogiem proceduralnym, której muszą się poddać zgodnie z zaleceniem sanepidu. Portal podhaleregion.pl podaje, że zakażonym jest mężczyzna z terenu gminy, który przebywa w odosobnieniu. COVID-19 ma przechodzić bezobjawowo.

Zobacz wideo: Szumowski i "biznesy brata". Kontrowersje wokół ministra

Źródło: psse.malopolska.pl/koscielisko.wiara.org.pl/podhaleregion.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3769n8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3769n8
Więcej tematów