Trwa ładowanie...
d47d6av

Koronawirus. Kościół w Pliszczynie pod Lublinem zamknięty. Apel do wiernych

Koronawirus zmusił księży do zamknięcia kościoła w Pliszczynie pod Lublinem. Po wykryciu SARS-CoV-2 u jednego z duchownych, proboszcz parafii zaapelował też do wiernych w sprawie dalszych kroków co do nowego ogniska wirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Kościół w Pliszczynie pod Lublinem zamknięty. Apel do wiernych
Koronawirus. Kościół w Pliszczynie pod Lublinem zamknięty. Apel do wiernych (Getty Images)
d47d6av

"Na chwilę obecną księża duszpasterze są objęci kwarantanną. Wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną dwóch księży z naszej wspólnoty ma pozytywny wynik badania" - głosi oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie pod Lublinem.

Kwarantanną zostali objęci wszyscy księża sercanie z parafii - podaje RMF FM. Duchowni do niedzieli nie mogą nigdzie wychodzić.

Proboszcz parafii zaapelował, aby osoby, które przyjmowały komunię (także z rąk szafarza świeckiego) od niedzieli 17 maja zgłaszały się do sanepidu. Stacja wyjaśnia, że osoby te mogły zostać zakażone.

d47d6av

Sanepid nakazał dezynfekcję kościoła i terenu wokół. Świątynia pozostanie zamknięta do soboty.

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Decyzją służb sanitarnych w kościele w Pliszczynie nie mogą odbywać się żadne nabożeństwa czy spotkania. Z powodu ogniska koronawirusa w podlubelskiej parafii trzeba było przenieść termin uroczystości pierwszej komunii i bierzmowania.

d47d6av

W woj. lubelskim wykryto dotąd 487 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, w 16 nowych przypadków, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano w codziennym raporcie na temat pandemii. Z danych resortu wynika również, że w Lubelskiem z powodu COVID-19 zmarło 15 osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47d6av

Podziel się opinią

Share

d47d6av

d47d6av
Więcej tematów