Trwa ładowanie...
Koronawirus w Polsce. Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego [NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego [NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma rozpocząć się w poniedziałek o godzinie 13:00. Szef resortu zdrowia odniesie się do obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Na stronie Wirtualnej Polski wystąpienie szefa resortu zdrowia obejrzysz na żywo.
Share
d3djwm9

Konferencję prasową Adama Niedzielskiego zapowiedziano na poniedziałek. Minister zdrowia swoje wystąpienie ma rozpocząć o 13:00.

Przypomnijmy, że ostatnia konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia odbyła się w środę 24 lutego. Adam Niedzielski przekazał na niej, że "trzecia fala epidemii COVID-19 stała się faktem i się rozpędza".

d3djwm9

Szef resortu zdrowia w środę ogłosił nowe obostrzenia. Obowiązują one od 27 lutego. Rząd zadecydował o wprowadzeniu "regionalnego lockdownu" w województwie warmińsko-mazurskim. Od soboty w tym regionie zamknięto m.in. hotele, baseny, korty, kina, muzea, teatry, a także galerie handlowe.

Od poniedziałku 1 marca do szkół nie poszli także uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych na Warmii i Mazurach. Od tego tygodnia znów oni uczą się w systemie zdalnym.

To jednak nie koniec obostrzeń. Od soboty osoby przekraczające południowe granice Polski muszą poddać się kwarantannie. Zwolnieni zostają z niej ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki na COVID-19 lub w trakcie przekraczania polskiej granicy pokażą negatywny wynik testu na koronawirusa.

Od soboty w Polsce dozwolone jest tylko noszenie maseczek. Ministerstwo zabroniło stosowania zamienników m.in. przyłbic oraz chust.

d3djwm9

Podziel się opinią

Share
d3djwm9
d3djwm9
Więcej tematów