Koronawirus w Polsce. Kolejne spotkanie kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej
W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej obraduje ścisłe kierownictwo partii - dowiaduje się Wirtualna Polska. Obecnie dyskutowane są dalsze losy Zjednoczonej Prawicy oraz strategie na piątkowe posiedzenie Sejmu.
Rządowa koalicja wisi na włosku po tym, jak wicepremier Jarosław Gowin miał odrzucić ultimatum prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Szef Porozumienia nie zgadza się na przeprowadzenie wyborów prezydenckich korespondencyjnie - a taką możliwość przewiduje projekt poselskiej ustawy PiS.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Nowelizacją Kodeksu wyborczego ma zająć się w piątek Sejm - ze wstępnych zapowiedzi izba wyższa parlamentu ma zebrać się o godzinie 10. Nie wiadomo jednak, czy ta godzina zostanie utrzymana. W czwartek wieczorem miał odbyć się Konwent Seniorów (organ, który m.in. ustala harmonogram obrad), jednak został przesunięty na 9 w piątek.
"Dzieje się. Pracują nad 'gowinowcami'. Obiecują złote góry z tego co wiem. Haniebne to jest" - pisze na Twitterze publicystka Agnieszka Burzyńska. Drugi koalicjant PiS - Solidarna Polska - ogłosił, że wspiera Jarosława Kaczyńskiego w nowelizacji prawa. - Lepiej jest wybory przeprowadzić korespondencyjnie 10 maja niż w apogeum pandemii - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
Jak ustalił tabloid "Fakt" oprócz ścisłego kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej wczesnym popołudniem zameldowali się: Jadwiga Emilewicz z Porozumienia, minister Łukasz Schreiber - szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, minister kultury Piotr Gliński oraz europoseł Joachim Brudziński.
Po godzinie 19 w siedzibie PiS pojawili się kolejni politycy PiS z premierem na czele. Na Nowogrodzką przyjechali marszałek Sejmu Elżbieta Witek z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, były szef MON Antoni Macierewicz, Beata Szydło, Stanisław Karczewski oraz Marek Kuchciński.
Przypomnijmy, że kierownictwo PiS obradowało także w środę. Jako pierwsza informowała o tym Wirtualna Polska. Oprócz dyskusji dot. sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich i ewentualnej decyzji ws. ogłoszenia stanu wyjątkowego, wywiązała się ostra dyskusja na temat postawy Jarosława Gowina - ustalił dziennikarz WP Marcin Makowski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl