Koronawirus w Polsce. Kolejne spotkanie kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej
W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej obraduje ścisłe kierownictwo partii - dowiaduje się Wirtualna Polska. Obecnie dyskutowane są dalsze losy Zjednoczonej Prawicy oraz strategie na piątkowe posiedzenie Sejmu.
02.04.2020 | aktual.: 02.04.2020 20:48
Rządowa koalicja wisi na włosku po tym, jak wicepremier Jarosław Gowin miał odrzucić ultimatum prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Szef Porozumienia nie zgadza się na przeprowadzenie wyborów prezydenckich korespondencyjnie - a taką możliwość przewiduje projekt poselskiej ustawy PiS.
Nowelizacją Kodeksu wyborczego ma zająć się w piątek Sejm - ze wstępnych zapowiedzi izba wyższa parlamentu ma zebrać się o godzinie 10. Nie wiadomo jednak, czy ta godzina zostanie utrzymana. W czwartek wieczorem miał odbyć się Konwent Seniorów (organ, który m.in. ustala harmonogram obrad), jednak został przesunięty na 9 w piątek.
"Dzieje się. Pracują nad 'gowinowcami'. Obiecują złote góry z tego co wiem. Haniebne to jest" - pisze na Twitterze publicystka Agnieszka Burzyńska. Drugi koalicjant PiS - Solidarna Polska - ogłosił, że wspiera Jarosława Kaczyńskiego w nowelizacji prawa. - Lepiej jest wybory przeprowadzić korespondencyjnie 10 maja niż w apogeum pandemii - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Jak ustalił tabloid "Fakt" oprócz ścisłego kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej wczesnym popołudniem zameldowali się: Jadwiga Emilewicz z Porozumienia, minister Łukasz Schreiber - szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, minister kultury Piotr Gliński oraz europoseł Joachim Brudziński.
Po godzinie 19 w siedzibie PiS pojawili się kolejni politycy PiS z premierem na czele. Na Nowogrodzką przyjechali marszałek Sejmu Elżbieta Witek z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, były szef MON Antoni Macierewicz, Beata Szydło, Stanisław Karczewski oraz Marek Kuchciński.
Przypomnijmy, że kierownictwo PiS obradowało także w środę. Jako pierwsza informowała o tym Wirtualna Polska. Oprócz dyskusji dot. sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich i ewentualnej decyzji ws. ogłoszenia stanu wyjątkowego, wywiązała się ostra dyskusja na temat postawy Jarosława Gowina - ustalił dziennikarz WP Marcin Makowski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl