Trwa ładowanie...
dcb2zso

Koronawirus w Polsce. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Szef MEN Dariusz Piontkowski komentuje

Koronawirus w Polsce sprawił, że władze ogłosiły stan epidemii. Szkoły zostały zamknięte, lekcje i zajęcia odbywają się w domu. Jak długo to potrwa? Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zabrał głos w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Dariusz Piontkowski z MEN o sytuacji szkół
Koronawirus w Polsce. Dariusz Piontkowski z MEN o sytuacji szkół (PAP)
dcb2zso

Niedawno informowaliśmy, że Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się odwołania tegorocznych egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty oraz maturalnego. ZNP wystosował oficjalny apel do Ministerstwa Edukacji Narodowej w tej sprawie.

"Naszym zdaniem, zorganizowanie egzaminów zewnętrznych w dotychczasowej formule, czyli w szkołach, wiąże się z narażeniem zdrowia i życia tegorocznych ósmoklasistów, maturzystów i uczniów przystępujących egzaminów zawodowych, a także nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodzin i najbliższych wszystkich tych osób, czyli milionów Polaków" - podkreśla ZNP.

Koronawirus w Polsce. Nowe informacje

Szef MEN w rozmowie z Polsat News pytany o ten apel, wskazał, że decydujący głos będzie miał minister zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny. - To na podstawie ich rekomendacji będziemy podejmowali dalsze decyzje - powiedział Dariusz Piontkowski.

dcb2zso

Zobacz wideo: PiS chce zmienić Kodeks Wyborczy. Piotr Mueller pytany o Konstytucję

- Przypomnę, że zamknięcie tradycyjnego sposobu funkcjonowania szkół obowiązuje do 10 kwietnia, czyli tak na prawdę do Świąt Wielkanocnych. Zobaczymy, jak w tym czasie będą rozwijały się stany epidemiczne, i w okolicach Świąt Wielkanocnych na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, pan premier i cały rząd podejmie decyzje odnośnie (...) szkół, ale i innych sfer życia publicznego - dodał minister.

dcb2zso

Tymczasem w środę przeprowadzane są ostatnie egzaminy próbne ósmoklasistów. Piontkowski stwierdził, że nie ma już żadnych problemów, uczniowie mogą pobierać arkusze oraz sprawdzać swoją wiedzę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcb2zso

Podziel się opinią

Share

dcb2zso

dcb2zso
Więcej tematów