Trwa ładowanie...
d49jjn1

Koronawirus w Polsce. ZNP chce przełożenia matur i innych egzaminów. Apel do MEN

Koronawirus w Polsce sprawił, że w kraju ogłoszono stan epidemii. Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się odwołania tegorocznych egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty oraz maturalnego. ZNP wystosował oficjalny apel do Ministerstwa Edukacji Narodowej w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Co z maturami i egzaminami?
Koronawirus w Polsce. Co z maturami i egzaminami? (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Marcin Otorowski)
d49jjn1

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. - To trudna decyzja, ale ważna, żeby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania - oświadczył niedawno szef polskiego rządu. To jednak nie oznacza, że lekcje nie odbywają się. Nauczyciele są zobowiązani do pracy zdalnej i organizowania zajęć przez internet.

Zdaniem ZNP koronawirus wywołał kryzys w edukacji. "Jako społeczność szkolna musimy zrobić wszystko, by zminimalizować jego negatywne skutki. Jednak naszym podstawowym zadaniem w tej chwili jest ochrona życia i zdrowia uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli i pracowników oświaty. Dlatego jako nauczyciele apelujemy o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych" - czytamy w komunikacie na Facebooku.

"Naszym zdaniem, zorganizowanie egzaminów zewnętrznych w dotychczasowej formule, czyli w szkołach, wiąże się z narażeniem zdrowia i życia tegorocznych ósmoklasistów, maturzystów i uczniów przystępujących egzaminów zawodowych, a także nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodzin i najbliższych wszystkich tych osób, czyli milionów Polaków" - dodano.

d49jjn1

Zobacz też: PiS nie chce przełożenia wyborów. "Nie chodzi o zaciekłość Jarosława Kaczyńskiego"

ZNP proponuje, by MEN wraz z nauczycielami "wypracował adekwatną do obecnych warunków i bezpieczną formę rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz na studia w roku 2020".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49jjn1

Podziel się opinią

Share

d49jjn1

d49jjn1
Więcej tematów