Trwa ładowanie...
dqdu7md

Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin: nikt z rządu nie obiecywał, że epidemia wygasa

Lider Porozumienia zapewnił, że nie będzie kolejnego lockdownu, mimo wzrostu chorych na COVID-19. W sprawie sędziego Igora Tulei podkreślił, że "politycy nie są stroną w tym sporze". Jarosław Gowin uważa również, że Andrzej Duda miałby mniejsze szanse na zwycięstwo 10 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin: nikt z rządu nie obiecywał, że epidemia wygasa
Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin: nikt z rządu nie obiecywał, że epidemia wygasa (PAP)
dqdu7md

Ostatnie trzy dni przyniosły rekordową liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Pojawiły się głosy, czy nie doszło do zbyt wczesnego odmrożenia gospodarki. Jarosław Gowin podkreślił, że "nikt z przedstawicieli rządu nie obiecywał, że epidemia wygasa", a były jedynie przesłanki, że ona przygasa. Zaznaczył, że "spadek przypadków w skali kraju jest wyraźny, ale są ogniska choroby".

Koronawirus. Polska. Jarosław Gowin: trzeba przygotować się na drugą falę

Były wicepremier na antenie TVP1 zapewnił, że mimo przyrostu zakażeń "nie będzie kolejnego lockdownu, bez względu na skalę". Wszystko przez ogromne straty, jakie poniosła gospodarka. Poseł uważa, że decyzja ws. zamknięcia kopalń jest uzasadniona. - Musimy przygotować się na drugą falę epidemii, najpewniej na jesień. Wtedy procedury będą lepsze - przekonywał.

dqdu7md

Przeczytaj: Jarosław Gowin nie rezygnuje z ochrony SOP i rządowej limuzyny. "Zacząłem otrzymywać groźby po mojej dymisji"

Szef Porozumienia nie chciał komentować sprawy Igora Tulei, bo "politycy nie są tu stroną". Tłumaczył, że ważne jest, aby nie było "równych i równiejszych". Gowin zadeklarował, że dopuszcza możliwość korekty zapisów ustawowych ws. ustawy dyscyplinarnej. Jego zdaniem intencją przy tworzeniu Izby Dyscyplinarnej było to, aby "przedstawiciele jednej grupy zawodowej nie unikali odpowiedzialności".

Zobacz wideo: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Balcerowicz mocno o Andrzeju Dudzie: Bezprzykładnie hańbił urząd

Wybory prezydenckie 2020. Lider Porozumienia: 10 maja nie dało zorganizować się głosowania

Polityk został również zapytany, czy nie żałuje decyzji ws. wyborów 2020, które miały odbyć się 10 maja. - Nie dało się ich zorganizować w formule korespondencyjnej - uważa. Dodał, że po decyzji Senatu byłoby zbyt mało czasu, na przygotowanie m.in. kart do głosowania. Były wicepremier stwierdził, że wszystko "zakończyłoby się chaosem i trzeba byłoby powtarzać wybory prezydenckie".

dqdu7md

Przeczytaj również: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Gowin: w II turze będzie Andrzej Duda kontra reszta świata

Wedug Gowina Andrzej Duda miałby wówczas "zdecydowanie mniejsze szanse na zwycięstwo, a teraz trzeba zakasać rękawy do pracy". - To była najlepsza decyzja z punktu widzenia Polski. Nie można kierować się interesami partii - odpowiedział na pytanie prowadzącego Krzysztofa Ziemca o to, czy "uderzy się w pierś, jeśli głowa państwa przegra".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqdu7md

Podziel się opinią

Share
dqdu7md
dqdu7md
Więcej tematów