Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin: "LOT w najgorszej sytuacji"

- Z dużą dozą prawdopodobieństwa założony przez nas wzrost 3,7 proc. nie zostanie zrealizowany - mówi Jacek Sasin o spowodowanym przez koronawirus kryzysie gospodarczym. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do słów Bernadety Krynickiej o przygotowaniu szpitala w Łomży.

Share
Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin: "LOT w najgorszej sytuacji"
Źródło: East News, Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER
d36bea9

Wicepremier Jacek Sasin był gościem "Porannej Rozmowy" w radiu RMF FM.

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin o pomocy dla pracujących na "śmieciówkach"

Jacek Sasin pytany był m.in. o osoby pracujące na umowach "śmieciowych". - Za moment będzie przedstawiany projekt ustawy rozwiązującej te kwestie. Nie chcę wychodzić przed szereg i mówić, co tam się znajdzie. Na pewno nie będziemy w stanie zrekompensować wszystkim poniesione przez nich starty - podkreślił Sasin.

d36bea9

Sasin odniósł się też do zasiłku opiekuńczego. Jak mówił, rząd dokłada wszystkich starań by pomóc Polakom, jednak nie widzi on na razie szans "na wprowadzenie zasiłku dla osób opiekujących się dziećmi do 15-tego roku życia". Zaznaczył on, że jest to w głównej mierze związane z kwestiami finansowymi.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin o przesunięciu wyborów

Polityk mówił też o problemie czekającej nas recesji. - Z dużą dozą prawdopodobieństwa założony przez nas wzrost 3,7 proc. nie zostanie zrealizowany. Zrobimy wszystko by ten wzrost był na w miarę przyzwoitym poziomie - dodał.

d36bea9

Sasin pytany był też o kwestię przesunięcia wyborów prezydenckich. Wicepremier kilkukrotnie powtórzył, że na ten moment "nie ma przesłanek prawnych, aby wybory prezydenckie zostały przesunięte".

Minister podziękował na antenie prezesowie LOT. Jak zaznaczył, to spółka skarbu państwa, która ma największe problemy w związku ze stanem zagrożenie epidemicznego. Podkreślił, że dodatkowym problemem jest zapowiadane kupno niemieckiej spółki Condor. - Zawsze można się wycofać, jednak trzeba też ponieść konsekwencje zerwanie umowy. Decyzja będzie należała do zarządu naszej spółki - dodał Sasin.

Wicepremier odniósł się także dowpisu byłej posłanki PiS, Bernadety Krynickiej, która stwierdziła, że szpital w Łomży nie jest przygotowany na zmianę w szpital zakaźny przeznaczony do przyjmowania osób zarażonych koronawirusem. - Ja wierzę wojewodzie i jego kompetencjom. Są odpowiednie organy powołane do podejmowania decyzji. Proszę uprzejmie o nieprzekazywanie nieprawdziwych informacji, to może być bardzo szkodzące. Nie siejmy fake newsów - apelował Sasin.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d36bea9

Podziel się opinią

Share
d36bea9
d36bea9
Więcej tematów