Trwa ładowanie...
d1uwtah

Koronawirus w Polsce. Pielęgniarka opiekująca się pierwszą z ofiar jest zarażona

Pielęgniarka, która opiekowała się 57-latką z Poznania, jest zarażona koronawirusem. Taką informację przekazał Zarząd Szpitala w Puszczykowie.
Share
Koronawirus w Polsce. Poznań. Pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą jest zarażona.
Koronawirus w Polsce. Poznań. Pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą jest zarażona.Źródło: PAP, Fot: PAP/Andrzej Grygiel
d1uwtah

W sobotę wojewoda wielkopolski poinformował o kolejnej osobie z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Jak wtedy przekazano, to mieszkania Poznania, kobieta w średnim wieku, która przebywała wcześniej na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce. Pielęgniarka zarażona

Tego samego dnia, szpital w Puszczykowie poinformował, że zarażoną osobą jest pielęgniarka, która miała kontakt z pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce.

d1uwtah

"Otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu u jednej z pielęgniarek oddziału internistycznego, która opiekowała się bezpośrednio pacjentką a do dzisiaj przebywała w kwarantannie domowej. Osoby pozostające z pacjentką w kontakcie bezpośrednim podczas hospitalizacji objęte są procedurami WSSE, która posiada pełną ewidencję przygotowaną przez służby Szpitala" - czytamy w oświadczeniu zarządu.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Pielęgniarka zaraziła się od pierwszej ofiary

Pierwsza ofiara koronawirusa, 57-letnia kobieta trafiła do szpitala w Puszczykowie 6 marca. Przypomnijmy, że z początku została ona przyjęta na SOR, gdzie skierował ją lekarz rodzinny. Tam została przebada i tego samego dnia przekazana na oddział zakaźny poznańskiego szpitala.

d1uwtah

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Tomasz Zimoch apeluje do posłów i senatorów

"Od momentu przyjęcia do naszego szpitala stosowano u pacjentki procedury izolacji (...) i wzmożone środki ochrony osobistej. Po wyjeździe pacjentki dodatkowo przeprowadzono mycie i dezynfekcję oddziału SOR, oddziału internistycznego, traktów komunikacyjnych i windy, wstrzymano przyjęcia na oddział internistyczny do odwołania, na okres ok trzech godzin wstrzymano przyjęcia do szpitala zamykając oddział SOR" - czytamy w komunikacie.

Od pracowników i pacjentów, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną zostały pobrane próbki do badań. Szpital wysłał wszystkich tych pracowników na 14-dniową kwarantannę. Wszystkie próbki pacjentów wdały wynik ujemny, jednak test u jednej z pielęgniarek potwierdził zarażenia koronawirusem.

Pełne oświadczenie Szpitala w Puszczykowie znajdziecie TUTAJ.

d1uwtah

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Czytaj również: Koronawirus w Polsce. Nawet 8 lat więzienia za przerwanie kwarantanny

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje.

d1uwtah

Podziel się opinią

Share
d1uwtah
d1uwtah
Więcej tematów