Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Interwencja policji w Białymstoku. W liturgii uczestniczyło ponad 50 osób

Policja musiała interweniować w trakcie liturgii w cerkwi prawosławnej św. Jerzego w Białymstoku. Powód? Złamanie zakazu zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób.

Share
Koronawirus w Polsce. Interwencja policji w Białymstoku. W liturgii uczestniczyło ponad 50 osóbŹródło: East News, fot: Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News
d2qa8o4

Do zdarzenia doszło w niedzielę w parafii na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku.

Koronawirus w Polsce. Białystok. "Nie chciał wypraszać"

Informację o interwencji policji potwierdził proboszcz cerkwi św. Jerzego, ks. Grzegorz Misijuk w rozmowie z Radiem Białystok. Według jego oceny, na liturgii zgromadziło się około 70 osób.

Jak podkreślił, wierni stali jednak w odstępach, a on sam nie chciał interweniować, ponieważ część parafian pojawiła się już w trakcie nabożeństwa. Podkreślił przy tym, że "nie chciał nikogo wypraszać".

Zobacz też: Stanisław Karczewski pracował przy pacjentach, ale testu na razie nie robi. "To byłby wielki błąd"

Koronawirus w Polsce. Białystok. Księża apelują

Ksiądz Misijuk zaznaczył, że przybyli na miejsce funkcjonariusze również nikogo nie wypraszali. Jak przekazał, policjanci ocenili sytuację, spisali raport i odjechali.

d2qa8o4

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z białostocką policją. - Rzeczywiście, mieliśmy taki zdarzenie. Około godziny 8 wpłynęło zgłoszenie o tym, że na nabożeństwie prawosławnym przebywa powyżej 50 osób - przekazał w rozmowie z Wirtualną Polską nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Jak dodał, po przybyciu na miejsce, policjanci potwierdzili, że a budynku znajdowało się około 70 wiernych. - Funkcjonariusze rozmawiali z księdzem, przekazali też informację zgromadzonym o ewentualnym zagrożeniu epidemiologicznym. Teraz trwa postępowanie, które wyjaśni, czy sprawa trafi do sądu - podkreślił rzecznik.

W związku z sytuacją, proboszcz zdecydował, że od najbliższej niedzieli w ciągu dnia sprawowane będą trzy nabożeństwa. Pierwsze o 7.30 na bocznym ołtarzu górnej części świątyni, drugie o godzinie 8.30 - w dolnej części i ostatnie o 10 - przy głównym ołtarzu na górze.

d2qa8o4

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Księża w w Białymstoku apelują też do wiernych, aby na nabożeństwa przychodzili również w ciągu tygodnia. Jak tłumaczą, ludzi jest wtedy znacznie mniej, co nie będzie skutkowało łamaniem zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób.

Źródło: Radio Białystok

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2qa8o4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qa8o4
d2qa8o4
Więcej tematów