Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ewakuacja DPS-u w Kaliszu. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję

Koronawirus zaatakował Domy Pomocy Społecznej w całej Polsce. Wśród nich znalazł się także DPS w Kaliszu. Decyzją wojewody wielkopolskiego, osoby zakażone zostaną ewakuowane do Poznania.

Share
Koronawirus w Polsce. Ewakuacja DPS-u w Kaliszu. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d1067ui

Informacja obiegła media w piątek. Komunikat pojawił się na stronie urzędu wojewódzkiego w Poznaniu. "Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję o transporcie medycznym pensjonariuszy DPS w Kaliszu do szpitala jednoimiennego w Poznaniu" - czytamy.

Koronawirus w Polsce. Kalisz. Ewakuacja DPS-u

Mowa o 28 mieszkańcach DPS-u znajdującego się przy ulicy Winiarskiej w Kaliszu. Zostaną oni przewiezieni w transporcie, który zabezpieczony będzie m.in. przez dowództwo 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

d1067ui

Jak czytamy w komunikacie urzędu wojewódzkiego, Łukasz Mikołajczyk wciąż obserwuje sytuację we wszystkich DPS-ach w województwie wielkopolskim. Równocześnie apeluje on do środowiska medycznego o wsparcie przy opiece nad osobami zarażonymi koronawirusem.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w Polsce. Kalisz. DPS walczy z epidemią

- Moja decyzja jest podyktowana ochroną życia i zdrowia wszystkich osób przebywających w kaliskim DPS-ie, zarówno pensjonariuszy, jak i personelu. Jeszcze dziś chorzy zostaną przewiezieni do jednoimiennego szpitala w Poznaniu - tłumaczy Mikołajczyk.

d1067ui

Jak dodaje, decyzja o przeniesieniu zakażonych koronawirusem do szpitala w Poznaniu pozwoli lepiej zorganizować pracę w placówce. Na terenie DPS-u przebywa aktualnie 163 mieszkańców. Ośmiu podopiecznych znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy, a czterech z nich jest zakażonych koronawirusem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Czytaj również: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-minister-sprawiedliwosci-zbigniew-ziobro-nakazalem-podjecie-sledztwa-ws-dps-ow-6500857658013313a">Koronawirus w Polsce. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro: nakazałem podjęcie śledztwa ws. DPS-ów</a>

- Sytuacja jest poważna, dlatego podjęliśmy szereg działań, które pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa na terenie placówki. Kluczowe jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej liczby personelu medycznego, dlatego nie mogłem czekać z tą decyzją - podkreśla wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1067ui

Podziel się opinią

Share
d1067ui
d1067ui
Więcej tematów