Trwa ładowanie...
do9qpmm

Koronawirus w Polsce. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro: nakazałem podjęcie śledztwa ws. DPS-ów

Jako prokurator generalny podjąłem decyzję o uruchomieniu postępowania mającego zbadać, czy nie doszło do rażącego naruszenia procedur związanych z gwarantowaniem bezpieczeństwa dla zdrowia i życia w niektórych Domach Pomocy Społecznej - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PAP)
do9qpmm

Podczas konferencji prasowej w resorcie sprawiedliwości, poświęconej wyprodukowaniu przez więźniów ponad miliona maseczek, minister Ziobro wyjawił, że nakazał wszczęcie śledztwa ws, niektórych Domów Opieki Społecznej. - Chodzi o możliwość naruszenia procedur związanych z gwarantowaniem bezpieczeństwa dla zdrowia i życia pensjonariuszy - mówił minister sprawiedliwości

Zobacz także: Koronawirus atakuje domy pomocy społecznej. Starostwa przygotowują się. "To trudne, gdy wróg jest niewidzialny"

- Chodzi o rozprzestrzenianie się koronowirusa w niektórych DPS-ach, a także o sytuacje, w których doszło do porzucenia pensjonariuszy przez ich opiekunów - tłumaczył Ziobro.

do9qpmm

- Człowieka i przyjaciela sprawdza się wtedy, kiedy jest problem - mówił Ziobro. - Ale także lekarza i wszystkich ludzi, związanych z obszarem zdrowia poznaje się wtedy, gdy jest ryzyko związane z prowadzeniem takiej działalności. My nie możemy godzić się na taką sytuację, w której osoby powołane do świadczenia opieki nagle znikają opieki nie świadczą - dodał.

Zobacz także: Skandal z nakazami pracy w DPS. Jest wniosek o odwołanie wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła

Minister poinformował, że pierwsze takie śledztwo zostało wszczęte z zawiadomienia wojewody mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła. - Na podstawie mojej decyzji inne tego typu sprawy, które są sygnalizowane przez służby sanitarne, będą objęte badaniem przez śledczych z Prokuratury Okręgowej w Warszawie - dodał minister Ziobro.

Sytuacja w wielu Domach Pomocy Społecznej w Polsce jest dramatyczna. Zakażeni są nie tylko pensjonariusze, ale także ich opiekunowie. To sprawia, że starszymi, schorowanymi ludźmi, nie ma kto się zajmować.

do9qpmm

Podziel się opinią

Share
do9qpmm
do9qpmm
Więcej tematów