Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Episkopat apeluje o zwiększenie liczby mszy świętych

"(...) Jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach" - napisał abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski chce zwiększenia liczby mszy, tak by mogła w nich uczestniczyć "liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych".
Share
Koronawirus w Polsce. Abp Stanisław Gądecki poinformował o nowych wytycznych w Kościele
Koronawirus w Polsce. Abp Stanisław Gądecki poinformował o nowych wytycznych w KościeleŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
dnvfe2f

"(...) Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach" - napisał w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Restrykcyjne decyzje w tym względzie podjęto we Włoszech. Włoska Konferencja Biskupów podporządkowała się rządowym zaleceniom, zgodnie z którymi zawieszono uroczystości cywilne i religijne w związku z zagrożeniem koronawirusem.

dnvfe2f

Abp Stanisław Gądecki wezwał do "zwiększenia – w miarę możliwości – liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych". I przekazał, że "w obecnej sytuacji – osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu".

Zobacz też: Spór w studiu o Zbigniewa Ziobrę. "Uwiera"

Zaznaczył też, że w trakcie mszy nie trzeba przekazywać znaku pokoju przez podanie ręki.

dnvfe2f

"Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii" - dodał przewodniczący KEP.

We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 21. przypadku koronawirusa w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnvfe2f

Podziel się opinią

Share
dnvfe2f
dnvfe2f
Więcej tematów