Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Dynamicznie w Sejmie. Premier przedstawi informację dotyczącą walki z Covid-19

Na poniedziałek zapowiedziano posiedzenie Sejmu, podczas którego premier przedstawi informację nt. walki z koronawirusem w Polsce. Wtedy też zostanie rozstrzygnięty sprzeciw opozycji wobec zmian w Kodeksie wyborczym.

Share
Koronawirus w Polsce. Dynamicznie w Sejmie. Premier przedstawi informację dotyczącą walki z Covid-19
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2bt4lc

- Przed chwilą zakończył się konwent seniorów. W sobotę będzie posiedzeniu Sejmu, na którym zostanie uwzględniona informacja, o którą prosiła Koalicja Obywatelska. Premier będzie informował o walce z koronawirusem. Będziemy mu mogli zadawać pytania - powiedziała podczas piątkowej konferencji Małgorzata Kidawa-Błońska.

PiS złożyło autopoprawkę do projektu dotyczącego głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. - Zgłosiliśmy sprzeciw wobec tego, by dziś uchwalać zmiany w Kodeksie wyborczym. Jutro będzie głosowany - dodał przewodniczący PO Borys Budka.

d2bt4lc

Krótko po konferencji doszło do zmian. "Po dzisiejszych głosowaniach, wznowienie obrad w poniedziałek o 10.00. Rozpoczniemy informacją premiera ws. stanu walki z epidemią koronawirusa. Potem rozstrzygnięcie ws. naszego sprzeciwu wobec zmian w Kodeksie wyborczym" - poinformował na Twitterze Budka.

Zobacz też: Szachy polityczne prezesa PiS. "Czas przestać o nich myśleć"

Koronawirus w Polsce. Autopoprawka PiS nie podoba się opozycji

W uzasadnieniu poprawki napisano, że "ustanowienie trybu korespondencyjnego jedyną formą udziału w wyborach, oparte zostało na bawarskim modelu w zakresie wyborów komunalnych i powiatowych".

"Taką zmianę lokalnego prawa wyborczego, parlament bawarski przeprowadził również w 2020 roku. Powyższe oznacza, że proponowany model nie jest rozwiązaniem nowatorskim, a powszechne głosowanie korespondencyjne skutecznie stosowane jest na świecie" - przekonują jej autorzy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bt4lc

Podziel się opinią

Share
d2bt4lc
d2bt4lc
Więcej tematów