Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Bytom z nowym ogniskiem wirusa w Ewangelickim Domu Opieki

Bytom i znajdujący się tam Ewangelicki Dom Opieki stał się nowym ogniskiem zakażeń koronawirusem w Polsce. Wymazy do testów pobrano od 140 osób.
Share
Koronawirus w Polsce. Bytom z nowym ognikiem zakażeń (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Bytom z nowym ognikiem zakażeń (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: WOT
d4muvg1

Obecność koronawirusa potwierdzono na razie u 35 osób z Ewangelickiego Domu Opieki "Ostoja Pokoju" w Bytomiu. Ośrodek wciąż czeka na dalsze wyniki. Wymazy do testów pobrano łącznie od 140 osób: pensjonariuszy i personelu medycznego.

Koronawirus w Polsce. Bytom z nowym ogniskiem zakażeń

Wszystkie osoby przebywające w Ewangelickim Domu Opieki mają zapewnioną odpowiednią opiekę oraz wyżywienie. Ze strony dyrekcji placówki nie ma na ten moment informacji, aby potrzebna była ewakuacja pensjonariuszy.

d4muvg1

"Obecnie przeprowadzamy reorganizację Ośrodka w celu oddzielenia osób zakażonych od zdrowych i zapewnienia wszystkim maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Na czas kryzysu uruchomiliśmy specjalną infolinię, na której w godzinach od 7.00.do 19.00 osoby widniejące w naszym wykazie mogą otrzymywać informacje dotyczące swoich bliskich" - czytamy w komunikacie na stronie domu opieki w Bytomiu.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus w Polsce. Bytom ze wzrostem zachorowań

Sytuacja na Śląsku wciąż jest dynamiczna. Od trzech tygodni rośnie liczba zakażeń. Wszystko to z powodu zakażeń potwierdzonych wśród górników z kilku kopalni.

d4muvg1

Łącznie na Śląsku obecność koronawirusa potwierdzono u 9 649 osób. Z powodu zakażenia zmarło 186 pacjentów. Tylko dziś w całym województwie odnotowano 251 nowych przypadków. Aż 89 to zakażeni górnicy. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej przybył w ciągu doby tylko jeden zakażony - łącznie to 1199 górników, w PGG do tej pory koronawirusa potwierdzono u 1340 górników.

W samym Bytomiu odnotowano dziś 59 nowych zakażeń. Najstarsza osoba z koronawirusem ma 86 lat, najmłodsza - 3 lata.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4muvg1

Podziel się opinią

Share
d4muvg1
d4muvg1
Więcej tematów