Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Brak maseczki doprowadził go do więzienia

Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów, bo nie miał obowiązkowej maseczki. Nie skończy się jednak na mandacie, który to wykroczenie przewiduje. Okazało się, że 42-latek był poszukiwany. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany i trafił prosto do aresztu.
Share
Koronawirus w Polsce. Wzmożono kontrole
Koronawirus w Polsce. Wzmożono kontroleŹródło: PAP
d3tmkqi

Koronawirus spowodował, że od soboty w całym kraju mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. W związku z tym wzmożono patrole. Policjanci zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy przestrzegają wydanych obostrzeń.

Brak maseczki może słono kosztować. W przypadku jednego z mężczyzn w Jastrzębiu-Zdroju nie kończyło się na mandacie. Jak informuje w swoim komunikacie policja, w niedzielę około 8.30, policjanci ruchu drogowego, patrolując ulicę Podhalańską, zauważyli mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa.

Mundurowi zatrzymali się i chcieli zapytać pieszego, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Podczas legitymowania okazało się jednak, że jastrzębianin, chcąc wprowadzić w błąd policjantów, podał dane swojego brata. Gdy w końcu podał prawdziwe dane, okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia.

d3tmkqi

42-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi prosto za więzienne mury. Prócz tego odpowie także za brak maseczki i podanie fałszywych danych osobowych.

Koronawirus w Polsce. Maseczki obowiązkowe WP
Koronawirus w Polsce. Maseczki obowiązkowe Źródło: WP

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Rośnie nie tylko liczba nowych przypadków zakażenia, ale także łóżek zajętych przez pacjentów chorych na COVID-19. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem i kolejnych zgonach.

d3tmkqi

Mamy 4 394 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 35 osób chorych na COVID-19.

Koronawirus w Polsce. "Jest bardzo źle". Polityk uderza w Szumowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tmkqi

Podziel się opinią

Share
d3tmkqi
d3tmkqi
Więcej tematów