Trwa ładowanie...
łódź

Koronawirus w Polsce. Bileter z Filharmonii Łódzkiej jest zakażony

Filharmonia Łódzka poinformowała o potwierdzonym przypadku koronawirusa u jednego z jej pracowników. Chodzi o biletera. Instytucja wystosowała apel do uczestników jednego z koncertów.

Share
Koronawirus w Polsce. Bileter z Filharmonii Łódzkiej jest zakażony
Źródło: wikipedia.org
d23yi9t

"Szanowni Słuchacze, informujemy, że 8 marca (niedziela) jedna z osób obsługi bileterskiej była osobą zakażoną koronawirusem, choć nie miała jeszcze tej świadomości" - podała Filharmonia Łódzka na Facebooku.

Wynik przeprowadzonego testu był dodatni. "(...) Zwracamy się z apelem do wszystkich słuchaczy, którzy byli obecni podczas niedzielnego koncertu impresaryjnego pt. "12 Tenorów & Diva" o zachowanie szczególnej ostrożności zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej - podano.

Przedstawiciele Filharmonii Łódzkiej zaznaczyli we wpisie, że "największe, istotnie realne ryzyko zakażenia dotyczy osób, które podjęły bliski kontakt z osobą zakażoną np. poprzez podanie ręki, utrzymały dłuższy fizyczny kontakt podczas przywitania, dłuższą rozmowę w zamkniętym, niewielkim pomieszczeniu".

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce ciągle rośnie. W niedzielę w programie WP #Newsroom minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że niedługo będziemy mieć do czynienia z tysiącem zachorowań.

d23yi9t

- Kwarantanną objęte będą nie tylko osoby, które przebywały w towarzystwie osób zarażonych, ale także od wczoraj Polacy wracający z zagranicy. Wszystkie osoby w kwarantannie będą systematycznie odwiedzać funkcjonariusze policji - podkreślił w "Sygnałach Dnia" szef resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23yi9t

Podziel się opinią

Share
d23yi9t
d23yi9t
Więcej tematów