Trwa ładowanie...
d3603iy

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski: musimy się przygotować na czterocyfrową liczbę zarażonych

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Zarażonych jest już 125 osób. Jak zaznaczył Łukasz Szumowski, musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wyniki liczby osób zakażonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe informacje ministerstwa zdrowia
Koronawirus w Polsce. Nowe informacje ministerstwa zdrowia (East News)
d3603iy

Minister zdrowia mówił rano w "Sygnałach Dnia", że musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli wzrost liczby zakażonych osób.

Łukasz Szumowski wspomniał także o skandalicznych wypowiedziach, że ktoś chce chronić jakieś konkretne miasto kosztem innego. - Jeżeli chcemy zwalczać koronawirusa, to powinniśmy mieć co najmniej jeden szpital w województwie - skomentował.

- Kwarantanną objęte będą nie tylko osoby, które przebywały w towarzystwie osób zarażonych, ale także od wczoraj Polacy wracający z zagranicy. Wszystkie osoby w kwarantannie będą systematycznie odwiedzać funkcjonariusze policji - podkreślił.

d3603iy

- Mam nadzieję, że dynamika wzrostu liczby zakażonych będzie trochę mniejsza i nie będziemy mieli modelu włoskiego - mówił Szumowski.

- Z moich informacji wynika, że tempo wzrostu liczby chorych we Włoszech przekroczyło ich możliwości reakcji. Każdy system niezależnie jak bogatego kraju może okazać się niewydolny - powiedział.

d3603iy

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

d3603iy

Podziel się opinią

Share

d3603iy

d3603iy
Więcej tematów