Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda odwołuje spotkania z wyborcami

Zaplanowane na wtorek spotkanie wyborcze prezydenta Andrzeja Dudy w Radomsku zostało odwołane. Według pojawiających się doniesień decyzja ma najprawdopodobniej związek z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Odwołane zostać mają także inne, masowe spotkania.

Share
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda odwołuje spotkania z wyborcami
Źródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d19weoi

Do spotkania z mieszkańcami Radomska (woj. łódzkie) miało dojść we wtorek o godz. 17.00 w Powiatowej Hali Sportowej. Jak poinformował portal wpolityce.pl, z powodu rosnącego zagrożenia koronawirusem zdecydowano się na odwołanie wydarzenia.

Redakcja Wirtualnej Polski próbowała skontaktować się z Kancelarią Prezydenta, jednak na razie niestety bezskutecznie.

d19weoi

Media publiczne donoszą także, że sztab prezydenta rozważa całkowite odwołanie spotkań wyborczych podczas trwającej kampanii prezydenckiej. Ogłoszenie ostatecznej decyzji zapaść ma we wtorek.

Odwołana została także konferencja pt. "Czym polski przemysł ma wygrywać z konkurencją?". Na oficjalnej stronie internetowej Andrzeja Dudy prezydent.pl opublikowano komunikat, w którym poinformowano o decyzji.

"Uwaga! Zaplanowana na 10 marca 2020 r. (wtorek) o godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim konferencja "Czym polski przemysł ma wygrywać z konkurencją?" zostaje odwołana" – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Konferencja zaplanowana była na wtorek i odbyć się miała w Pałacu Prezydenckim.

d19weoi

We wtorek odbędzie się także spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jak czytamy na stronie Biura, głównym tematem rozmów zwołanych przez Andrzeja Dudę będzie obecność koronawirusa w Polsce. Omawiane mają być także działania podejmowane przez instytucje państwowe. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00 w siedzibie BBN.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia opublikowało nowe dane

Obecnie w Polsce potwierdzonych zostało 17 osób, u których wykryto obecność wirusa z Chin. Kwarantanną domową objęto ponad 4 tys. osób.

- Wszystkie te osoby były wcześniej objęte monitoringiem służb sanitarnych. To pokazuje, że ogromny sens ma kwarantanna domowa i nadzór epidemiczny – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Polskie władze ogłosiły również wprowadzenie kontroli sanitarnych na granicach. – Jesteśmy pierwszymi lub jednymi z pierwszych w Europie, którzy to robią - wdrażamy kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d19weoi

Podziel się opinią

Share
d19weoi
d19weoi
Więcej tematów