Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Agata Duda apeluje do Polaków. "Pamiętajmy o najbliższych"

- Pamiętajmy, że są ludzie, dla których ten świąteczny czas będzie dużo trudniejszy. To osoby chore, opuszczone, niepełnosprawne, potrzebujące wsparcia - apeluje Agata Duda. W specjalnym nagraniu przypomina, jak ważna jest pamięć o ludziach, którzy nas otaczają.

Share
Koronawirus w Polsce. Agata Duda apeluje do Polaków. "Pamiętajmy o najbliższych"
Źródło: East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d1nmrwo

Swój apel do Polaków pierwsza dama opublikowała w mediach społecznościowych.

Koronawirus w Polsce. Agata Duda apeluje: "Pamiętajmy o samotnych i służbach"

Na krótkim nagraniu widzimy, jak własnoręcznie przygotowuje kartkę świąteczną.

d1nmrwo

To co wybrzmiało z apelu Agaty Dudy, to prośba by pamiętać o bliskich, ale też o osobach, dla których zbliżająca się Wielkanoc będzie czasem trudnym, nierzadko spędzonym w samotności. - Niestety, w tym roku nie będzie to pora spotkań i odwiedzin. Musimy przebywać w naszych domach, tylko wśród najbliższych - mówi pierwsza dama.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w Polsce. Agata Duda: "Pokażmy im, że się o nich troszczymy"

- Pamiętajmy, że są ludzie, dla których ten świąteczny czas będzie dużo trudniejszy. To osoby chore, opuszczone, niepełnosprawne, potrzebujące wsparcia. To nasi starsi sąsiedzi, mieszkańcy hospicjów i szpitali, mieszkańcy domów spokojnej starości i ośrodków, w których pomaga się bezdomnym - przypomina Agata Duda.

d1nmrwo

Jak tłumaczy, dla tych osób kontakt z najbliższymi i wolontariuszami, którzy pomagają im na co dzień, będzie ograniczony z powodu epidemii koronawirusa. - Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia oraz służb mundurowych, od których pracy i poświęcenia tak wiele dzisiaj zależy - apeluje żona Andrzeja Dudy.

Pierwsza dama przekonuje, że w tym szczególnym czasie powinniśmy nie tylko o nich pamiętać, lecz także okazać im serce i przypomnieć, jak bardzo są dla nas ważni. - Przekażmy im miłe życzenia wielkanocne. Drogie dzieci, szczególnie zachęcam do tego was, byście otworzyły wasze serca i uruchomiły wyobraźnię - podkreśla.

Jednocześnie Agata Duda apeluje, by życzenia przekazywać telefonicznie, za pomocą zdjęć bądź drogą mailową. - Tak jest bezpieczniej - tłumaczy i dodaje, ze swoją kartkę wielkanocną wyśle jako zdjęcie do pracowników i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1nmrwo

Podziel się opinią

Share
d1nmrwo
d1nmrwo
Więcej tematów