Trwa ładowanie...

Koronawirus w Niemczech. Spadła liczba zgonów

W ciągu ostatniej doby w Niemczech z powodu koronawirusa zmarło 57 osób – przekazał w sobotę rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Liczba zgonów tym samym zmniejszyła się. Poprzedniej doby zmarło 101 osób.

Share
Koronawirus w Niemczech. Spadła liczba zgonów
Źródło: PAP
d78913k

Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Niemczech wzrosła do 7 881. W sumie w tym kraju są obecnie 173 772 zakażone osoby.

Zmniejszyła się też liczba nowych zachorowań. Odnotowano 620 nowych przypadków zakażenia. To o około 300 mniej, niż dzień wcześniej.

d78913k

Z danych Instytutu im. Roberta Kocha wynika, że wskaźnik reprodukcji koronawirusa w Niemczech wynosi aktualnie 0,94. Oznacza to, że jedna zakażona osoba zaraża nieznacznie mniej niż jedną kolejną osobę.

Niemcy. Niektóre granice będą otwarte

Niemcy otwierają część granic. Kanclerz Angela Merkel rozmawiała z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem. W czwartek na konferencji prasowej ogłosiła, że ruch na granicach z Francją, Austrią, Luksemburgiem i Szwajcarią zostanie przywrócony w sobotę. Przyjeżdżający do Niemiec, o ile nie wracają z Włoch czy Hiszpanii, nie będą już musieli przechodzić 14-dniowej kwarantanny. Pozostaną zamknięte granice z Czechami i Polską.

Wśród krajów związkowych najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem wykryto w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d78913k

Podziel się opinią

Share
d78913k
d78913k
Więcej tematów