Trwa ładowanie...

Koronawirus. Irlandia odnotowała nagły wzrost liczby zgonów

Dziesięć osób zakażonych koronawirusem zmarło w czwartek w Irlandii - podały służby sanitarne tego kraju. To nagły wzrost dziennej liczby zgonów - do tej pory odnotowywano po dwa przypadki śmiertelne.
Share
Koronawirus. Irlandia odnotowała nagły wzrost liczby zmarłych
Koronawirus. Irlandia odnotowała nagły wzrost liczby zmarłychŹródło: East News, Fot: PAUL FAITH/AFP
d1jq36d

Ostatniej doby w Irlandii odnotowano 255 nowych przypadków koronawirusa, a 10 osób zmarło - podaje BBC News, cytując najnowszy raport irlandzkiego resortu zdrowia. Jak zaznaczyli urzędnicy, czwartek był pierwszym dniem, kiedy zmarły więcej niż dwie osoby.

Do środy w Irlandii odnotowano dziewięć zgonów, ale po czwartku ta liczba wzrosła do 19. Wśród zmarłych jest sześć kobiet i 13 mężczyzn. Średnia ich wieku to 79 lat - informuje Sky News.

Czwartek był też dniem, kiedy stwierdzono największą dzienną liczbę wykrytych zakażeń. Z danych resortu wynika, że w Irlandii do tej pory obecność patogenu potwierdzono u 1819 osób.

d1jq36d

Zobacz też: Jarosław Kaczyński będzie chciał przełożyć wybory? Borys Budka uważa, że może się tak stać w dwóch przypadkach

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Służby sanitarne wskazały na rosnącą liczbę zakażeń wśród pacjentów domów opieki oraz szpitali.

d1jq36d

Koronawirus. Irlandia odnotowała nagły wzrost liczby zmarłych

- To niepokojące. Z drugiej strony 80 proc. wszystkich przypadków przebiega łagodnie, a tylko co 16 zakażony jest w stanie krytycznym - powiedział dziennikarzom Tony Holohan, główny lekarz kraju.

Od wtorku wieczorem w Irlandii obowiązują obostrzenia dotyczące poruszania się i odwiedzin rodzin oraz znajomych w domach,

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1jq36d

Podziel się opinią

Share
d1jq36d
d1jq36d
Więcej tematów