Trwa ładowanie...
dcfzr52

Koronawirus. Śląsk. Sanepid poszukuje uczestników mszy. Proboszcz w ciężkim stanie

Koronawirusa wykryto u proboszcza parafii w Konopiskach (woj. śląskie). Duchowny trafił do szpitala w Gliwicach. Jego stan jest ciężki. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie poszukuje osób, które brały udział w mszach świętych i mogły mieć z nim kontakt. Do tej pory na kwarantannę trafiło 177 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Śląsk. Ksiądz zakażony COVID-19. Sanepid poszukuje wiernych / foto ilustracyjne
Koronawirus. Śląsk. Ksiądz zakażony COVID-19. Sanepid poszukuje wiernych / foto ilustracyjne (East News)
dcfzr52

Informacja o tym, że proboszcz parafii w Konopiskach jest zakażony COVID-19, dotarła kilka dni po uroczystościach pierwszokomunijnych. W związku z tym służby sanitarne proszą o kontakt wszystkie osoby, które w dniach 18-20 września uczestniczyły w mszach świętych w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach (ul. Częstochowska 12).

Kontakt jest niezbędny do przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego. - Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zgodnie z adresem zamieszkania - apeluje Edyta Kapelka, rzecznik prasowy częstochowskiego sanepidu.

Do tej pory kwarantannie poddano 177 osób, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonym duchownym.

dcfzr52

Ostre słowa o prześladowaniu osób LGBT. "Jest margines ludzi, którzy leją swoje żony"

Koronawirus. Śląskie. Ograniczenia w Konopiskach

Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji epidemiologicznej, wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Konopiskach. Wstrzymana została bezpośrednia obsługa interesantów. Przy drzwiach wejściowych wystawiono skrzynkę na korespondencję. Sprawy, które wymagają osobistego kontaktu z urzędnikiem, można załatwić tylko po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu terminu wizyty. Poza tym uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonym proboszczem przeszli na nauczanie zdalne.

dcfzr52

Kwarantanną objęto również pięciu nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach. Zawieszono także zajęcia w publicznym przedszkolu w Konopiskach.

Władze gminy, obawiając się rozprzestrzenienia koronawirusa, apelują o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych rządu określających zasady postępowania, przemieszczania się, higieny oraz decyzji służb sanitarnych w zakresie kwarantanny.

Źródło: Redakcja Modna Częstochowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcfzr52

Podziel się opinią

Share
dcfzr52
dcfzr52
Więcej tematów