Trwa ładowanie...

Koronawirus. Setki tysięcy na kwarantannie. Apel policji

Koronawirus. Policja apeluje o korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa". Z danych lubuskiej policji wynika, że z tego narzędzia korzysta tylko co trzecia osoba, która musi zostać w domu.

Share
Koronawirus. Setki tysięcy na kwarantannie. Apel policji
Koronawirus. Setki tysięcy na kwarantannie. Apel policjiŹródło: Policja
d3a2qu1

Na kwarantannie na początku tego tygodnia przebywa ponad 400 tys. Polaków - wynika z danych przekazanych w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia. Przestrzeganie nakazu izolacji sprawdzają policjanci, ale choć wspierają ich inne służby, to osób do sprawdzenia wciąż przybywa.

Sytuację miało poprawić wykorzystanie aplikacji "Kwarantanna domowa", ale okazuje się, że używa jej tylko co najwyżej trzecia osoba, która wymaga izolacji domowej. Tak wynika z danych przekazanych przez policję z terenu woj. lubuskiego.

d3a2qu1

Nadkom. Marcin Maludy zastrzega, że policjanci w Lubuskiem robią wszystko, aby dopełnić formalności związanych ze sprawdzaniem osób przebywających na kwarantannie, ale "tych przybywa w lawinowym tempie".

Zobacz też: Lockdown w Polsce. Jarosław Gowin ujawnia szczegóły

"Odciążmy zatem pracę policjantów i skorzystajmy z aplikacji 'Kwarantanna domowa', którą wykorzystuje jedynie 30 proc. osób na niej przebywających" - apeluje w komunikacie oficer prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

d3a2qu1

Koronawirus. Setki tysięcy na kwarantannie. Apel policji

Maludy wyjaśnia, że każdego dnia w województwie lubuskim liczba osób, które podlegają przepisom o kwarantannie, sięga 17 tysięcy. Dodaje, że służby sanitarne przekazują zawsze aktualne dane, ale skontrolowanie wszystkich to "spore wyzwanie dla policjantów".

Rzecznik lubuskiej policji apeluje o instalowanie aplikacji, która ma pozwalać osobie objętej kwarantanną wywiązać się z nałożonych na nią obowiązków bez konieczności kontroli służb.

Kontrola kwarantanny Policja
Źródło: Policja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3a2qu1

Podziel się opinią

Share
d3a2qu1
d3a2qu1
Więcej tematów