Trwa ładowanie...
d9gq0tn

Koronawirus. Prezes Niemieckiej Izby Lekarskiej: zapomnijcie o letnich wakacjach

Koronawirus. Wszyscy w Niemczech pogodzili się z tym, że Wielkanoc spędzą przymusowo w domu. Gorsza jest wiadomość, że nie ma co planować letnich wakacji za granicą.
Share
Koronawirus. Prezes Niemieckiej Izby Lekarskiej: zapomnijcie o letnich wakacjach
Koronawirus. Prezes Niemieckiej Izby Lekarskiej: zapomnijcie o letnich wakacjachŹródło: PAP, Fot: EPA/ARMANDO BABANI
d9gq0tn

Prezes Niemieckiej Izby Lekarskiej Klaus Reinhardt jest przekonany, że letnim wakacjom będą - przynajmniej - w tym roku towarzyszyły znaczne ograniczenia. - Nie sądzę, żeby Niemcy w tym roku mogli gdzieś wyjechać na wakacje za granice - zaznaczył w rozmowie z gazetami grupy medialnej Funke.

- Nawet stopniowe wychodzenie z pandemii będzie absorbowało Niemcy jeszcze do tego lata. Także popularne cele wakacyjnych podróży, jak Włochy czy Hiszpania, przypuszczalnie nie rozwiążą swoich problemów tak dalece, żeby znów ożyła tam turystyka - wyjaśniał.

Obecnie na niektórych granicach zewnętrznych RFN obowiązują kontrole graniczne. Osoby wjeżdżające do Niemiec muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie; we wtorek nakaz ten podtrzymał niemiecki rząd.

d9gq0tn

Zobacz też: Pracownik WP wyzdrowiał z COVID-19. Mówi o chorobie

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Ponieważ oprócz osób pracujących po drugiej stronie granicy, kierowców tirów i innych konkretnie zdefiniowanych grup ludności do Niemiec nie mogą wjeżdżać żadni cudzoziemcy, regulacja ta dotyczy w pierwszym rzędzie Niemców i cudzoziemców, którzy na stałe mieszkają w RFN.

d9gq0tn

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje wprowadzenie dotkliwych kar pieniężnych dla osób łamiących ten zakaz.

Koronawirus. Uszczelnienie granic

Projekt rozporządzenia dla krajów związkowych, który obecnie opracowywany jest przez berlinskie MSW, przewiduje, że osoby wjeżdżające do Niemiec będą musiały natychmiast po wjeździe najkrótszą drogą udać się do domu albo do kwatery przewidzianej na okres ich pobytu i muszą poddać się tam dwutygodniowej kwarantannie. W tym okresie zabronione jest przyjmowanie wizyt osób nie należących do wspólnego domostwa – napisano w projekcie. Wyjątek przewidziany jest dla dochodzącego personelu opiekuńczego lub pielęgnacyjnego.

Wysokość kar pieniężnych będzie zależała od tego, jak duży jest rozmiar zagrożenia dla publicznego zdrowia wywołany tym czynem i czy osoba działała przez niedbałość, czy wykazała zrozumienie i czy wykroczenie popełnione było pierwszy raz.

d9gq0tn

Przeczytaj też:

Niemcy boją się recesji. Bardziej niż koronawirusa
Koronakryzys. Wirtualne występy operowych gwiazd
Ciężkie rokowania UE o wychodzeniu z koronakryzysu

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d9gq0tn

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc - dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d9gq0tn

Podziel się opinią

Share
d9gq0tn
d9gq0tn
Więcej tematów