Trwa ładowanie...

Koronawirus. Powrót do nauki zdalnej w woj. warmińsko-mazurskim

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia obowiązują od soboty 27 lutego. W związku z tym od poniedziałku 1 marca uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego wracają do nauki zdalnej. Nakaz ten ma potrwać do 14 marca.
Share
Koronawirus w Polsce. Powrót do nauki zdalnej w woj. warmińsko-mazurski
Koronawirus w Polsce. Powrót do nauki zdalnej w woj. warmińsko-mazurskiŹródło: East News, Fot: Stanislaw Bielski
d1nm1pa

Od poniedziałku 1 marca ponad 40 tys. uczniów klas najmłodszych szkół podstawowych na Warmii i Mazurach wróci do trybu nauki zdalnej. Powodem są nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło je w ubiegłą środę.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie w woj. warmińsko-mazurskim wracają do nauki zdalnej

W trakcie konferencji prasowej Adam Niedzielski przekazał, że "przed nami czas rozwoju trzeciej fali pandemii koronawirusa". W związku z tym resort zdrowia zdecydował się wprowadzić kolejne restrykcje. "Musimy wykonać mały kroczek wstecz" - przekazał minister.

d1nm1pa

Adam Niedzielski dodał, że sytuacja epidemiczna w Polsce nie w każdym regionie wygląda tak samo. Poinformował on, że najgorzej jest w województwie warmińsko-mazurskim, dlatego też w tym regionie wprowadzono nowe obostrzenia.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych w tym województwie od poniedziałku 1 marca znów będą uczyć się zdalnie. Jednak to nie koniec obostrzeń, które zostały wprowadzone na Warmii i Mazurach.

Na zawieszenie zajęć dydaktycznych na uczelni zdecydował się także Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prof. Jerzy Przyborowski w komunikacie zaznaczył, że zawieszenie tradycyjnej formy zajęć nie obowiązuje studentów medycy oraz pielęgniarstwa.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Zmiana zasad ws. AstraZeneca. Profesor Joanna Zajkowska chwali decyzję

Nowe obostrzenia od soboty 27 lutego

Od soboty w województwie warmińsko-mazurskim obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa związane z " regionalnym lockdownem".

d1nm1pa

W związku z tym rząd zadecydował o zamknięciu na Warmii i Mazurach m.in. hoteli, galerii handlowych, kin, teatrów, muzeów, a także kortów oraz basenów. Nieczynne będą one do 14 marca. Nie wiadomo także, czy te obostrzenia zostaną przedłużone.

Nowe przepisy wprowadzone od soboty obowiązują także osoby, które przekraczają południowe granice Polski.Od 27 lutego obowiązuje kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji. Wyłączone z niej są osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki na COVID-19 lub w chwili przekraczania granicy z Polską pokażą negatywny wynik testu.

Od soboty w całym kraju można nosić tylko maseczki. Niedozwolone są inne zamienniki, takie jak m.in. przyłbice czy też chusty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nm1pa

Podziel się opinią

Share
d1nm1pa
d1nm1pa
Więcej tematów