Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia od 27 lutego. Rząd zdecydował ws. granic

Koronawirus w ostatnim czasie zdecydowanie przybrał na sile. Rząd zdecydował o nowych, bardziej zdecydowanych obostrzeniach. Nowe przepisy dotyczą osób przekraczających południowe granice Polski.
Share
Koronawirus przybiera na sile. Polska również zamyka częściowo granice
Koronawirus przybiera na sile. Polska również zamyka częściowo graniceŹródło: East News
d34sdxf

- Dane dotyczące zakażeń wskazują, że trzecia fala rozpędza się - powiedział podczas konferencji prasowej minister Zdrowia Adam Niedzielski, wskazując na zajętość łóżek covidowych i liczbę zleceń przeprowadzenia testów u osób z objawami infekcji.

- Od 27 lutego obowiązywać będzie kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki - przekazał minister. Z kwarantanny zwalnia też ujemny wynik testu (w chwili przekraczania granicy z Polską wynik testu nie może być starszy niż 2 doby licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu).

- Chcemy, aby w woj. warmińsko-mazurskim nauka w klasach 1-3 wróciła do trybu zdalnego; zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej - mówił Adam Niedzielski, ogłaszając regionalizację obostrzeń.

d34sdxf

Koronawirus w Polsce. Wzrost zakażeń

W środę odnotowano ponad 12 tys. nowych przypadków zakażeń. Jak podkreślił w programie WP "Tłit" Wojciech Andrusiewicz, najważniejszym odnośnikiem są dane z zeszłego tygodnia. - Mamy więcej zakażeń o około 3,5 tysiąca. Mamy też więcej zgonów, dzisiaj jest ich 372. To o 93 zgony więcej niż w ubiegłą środę - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kiedy skończy się pandemia? Padł "odważny" termin

Zamykanie granic. Komentarz prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej

Najnowszy sondaż United Survey dla Wirtualnej Polski jeszcze przed wprowadzeniem częściowego zamknięcia granic pokazywał, że takie rozwiązanie popiera 30,5 proc. ankietowanych. - Myślę, że to jest bardzo dobry ruch - ocenił w programie WP "Newsroom" prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Andrzej Matyja pytany, czy obostrzenia powinny obowiązywać na wszystkich granicach Polski.

d34sdxf

- Podstawowa zasada walki z chorobami zakaźnymi to jest identyfikacja i izolacja. My nie jesteśmy wyjątkiem w tej materii. Przemieszczanie się społeczeństwa, ludzi, jest jednym z takich elementów, który prowadzi do zwiększonego rozprzestrzeniania się zakażeń. Stąd też ten element walki jest słuszny - dodał profesor Andrzej Matyja.

Zmiany na granicach. Zwróconych tysiące osób

Poważne ograniczenia wprowadzono wcześniej na granicach niemiecko-czeskiej i niemiecko-austriackiej.

d34sdxf

Od 14 lutego z obu granic zostało zawróconych 15 877 osób - wynika z danych publikowanych przez media zza Odry. Według "Bild am Sonntag" łącznie w związku z nowymi przepisami skontrolowali 104 178 osób.

W ciągu pierwszego tygodnia do Niemiec nie zostały wpuszczone 4522 osoby, które nie przedstawiły negatywnego testu na obecność koronawirusa. Pozostałe 10 tys. osób nie należało do grup upoważnionych do wjazdu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34sdxf

Podziel się opinią

Share
d34sdxf
d34sdxf
Więcej tematów