Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska chce przyjąć chorych Słowaków

Wiceminister spraw zagranicznych Słowacji Martin Klus powiedział, że Polska jest gotowa przyjąć 200 chorych na COVID-19 Słowaków i umieścić ich na oddziałach intensywnej terapii. "Dziękujemy Wam, przyjaciele” - dodał polityk w mediach społecznościowych.
Share
Koronawirus. Polska miała zadeklarować pomoc Słowakom
Koronawirus. Polska miała zadeklarować pomoc SłowakomŹródło: East News, Fot: Beata Zawrzel
d3x4d2m

Informację o polskiej propozycji wiceminister spraw zagranicznych Słowacji Martin Klus przekazał w czwartek. Polityk powiedział, że Polska może przyjąć 200 chorych na COVID-19 Słowaków i umieścić ich na oddziałach intensywnej terapii.

Klus dodał, że również Węgry chcą przyjść Słowacji z pomocą. "Przyjaciół poznaje się w potrzebie, czego żywym dowodem jest nasza regionalna solidarność i współpraca europejska. Dziękujemy Wam, przyjaciele" – napisał w mediach społecznościowych wiceminister.

Sytuacja epidemiczna na Słowacji jest coraz gorsza, z tego powodu rząd kraju zdecydował się na uruchomienie Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności, w ramach którego zaoferowano Bratysławie pomoc Polski, Austrii i ewentualnie Węgier.

d3x4d2m

Sprawa ks. Andrzeja Dymera. Krzysztof Śmiszek o decyzji komisji ds. pedofilii: to skandal

Koronawirus. Polska zaoferowała pomoc Słowacji

Klus dodawał, że najbardziej potrzebne jest wsparcie ze strony specjalistów z oddziałów ratunkowych i specjalistycznych na miejscu.

d3x4d2m

W słowackich szpitalach przebywa rekordowa liczba pacjentów z COVID-19 oraz osób, u których podejrzewa się występowanie tej choroby – 3886. COVID-19 zdiagnozowano u 3605 spośród tych osób. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 293 pacjentów. Kolejnych 328 oddycha przy pomocy respiratorów.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x4d2m

Podziel się opinią

Share
d3x4d2m
d3x4d2m
Więcej tematów