Trwa ładowanie...
d21etel
koronawirus

Koronawirus. Ostrzeżenie naukowców. Obecny szczep koronawirusa jest bardziej zakaźny

Koronawirus. Jak wynika z badań naukowców, obecnie dominujący szczep COVID-19 jest od trzech do dziewięciu razy bardziej zakaźny niż pierwotna odmiana z Chin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Nowy szczep rozprzestrzenia się szybciej
Koronawirus. Nowy szczep rozprzestrzenia się szybciej (East News)
d21etel

Koronawirus. Naukowcy badają nowy szczep

Z nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Los Alamos National Laboratory, Duke University i University of Sheffield wynika, że za większość zakażeń odpowiada nowy szczep wirusa o nazwie "D614G".

- Myślę, że te dane pokazują, że istnieje jedna mutacja, która faktycznie sprawia, że wirus jest w stanie lepiej się replikować. Nie ma związku z tym, czy dana osoba radzi sobie z tym lepiej, czy gorzej. Wydaje się, że wirus replikuje się lepiej i może być łatwiej o zakażenie. Wciąż jednak pracujemy nad potwierdzeniem tego - powiedział Anthony Fauci, główny specjalista ds. chorób zakaźnych w USA, który nie był zaangażowany w badania.

d21etel

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Biskup siedlecki na kwarantannie. Sanepid poszukuje uczestników mszy

Naukowcy odkryli, że obecny wariant koronawirusa wprowadza niewielką, ale znaczącą zmianę w białku wystającym z powierzchni wirusa, którego używa do infekcji komórek ludzkich. Zespół badawczy prowadził eksperymenty analizując dane 999 brytyjskich pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Koronawirus. Nowy szczep bardziej zaraźliwy

Jak informuje portal dw.com, nowy szczep koronawirusa, który obecnie dominuje na świecie, jest od trzech do nawet sześciu razy bardziej zakaźny niż jego pierwotna odmiana. To oznacza, że koronawirus rozprzestrzenia się obecnie szybciej niż na początku epidemii w Chinach. Jednak jak wynika z badań naukowców, nowy szczep nie jest bardziej śmiertelny niż wcześniej.

d21etel

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Zakażenie wykryte dopiero po dwóch miesiącach od śmierci pacjentki

Wyniki badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym Cell sugerują, że obecna mutacja jest podatniejsza na rozprzestrzenianie się między ludźmi. Naukowcy chcą mieć pewność, że te twierdzenie jest w stu procentach prawdziwe i zbierają dowody, które mają potwierdzić wyniki.

Na całym świecie jest już ponad 11,2 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło blisko 530 tys. osób. Około 6,4 mln osób to ozdrowieńcy.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21etel

Podziel się opinią

Share

d21etel

d21etel
Więcej tematów