Trwa ładowanie...
d8zxfg8

Koronawirus. Ognisko zakażeń w jasnogórskim klasztorze

Coraz więcej przypadków SARS-CoV-2 w Częstochowie. Ognisko zakażeń powstało między innymi na Jasnej Górze. W sumie koronawirusa wykryto u 25 paulinów. Zostali oni odizolowani i zakwaterowani poza klasztorem i sanktuarium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Ognisko zakażeń w jasnogórskim klasztorze
Koronawirus. Ognisko zakażeń w jasnogórskim klasztorze (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d8zxfg8

Jak informuje o. Michał Legan, rzecznik prasowy Jasnej Góry, paulini nie mieli kontaktu z wiernymi. Dwóch z dwudziestu pięciu, u których stwierdzono COVID-19, trafiło do szpitala.

"Podjęto wszystkie środki zapobiegawcze i zaostrzono reżim sanitarny na obszarze mieszkalnym Klasztoru" - napisano w oświadczeniu przygotowanym przez Jasną Górę.

Sanktuarium nie zostało zamknięte - wciąż można do niego pielgrzymować. Nie zmieniono też właściwie programu duszpasterskiego.

d8zxfg8

Bezkarność urzędników z poparciem Porozumienia. Gowin: Muszą mieć gwarancję

Obowiązuje jednak reżim sanitarny.

- Uczestnicy liturgii zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek, częstego odkażania rąk - zaznacza o. Michał Legan, rzecznik prasowy Jasnej Góry.

d8zxfg8

Koronawirus. Śląskie i nowe dane służb

W ciągu ostatniej doby w województwie śląskim odnotowano 286 nowych przypadków zakażenia COVID-19, a w samej Częstochowie 31. 374 mieszkańców jest na kwarantannie, a 110 pod nadzorem epidemiologicznym.

Służby sanitarne poinformowały również o śmierci kolejnych dwóch mieszkańców - w częstochowskim szpitalu zmarli 92-latka oraz 83-latek. Według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia nie mieli oni chorób współistniejących.

W sumie od początku epidemii w Częstochowie zachorowały 575 osób. 316 wyzdrowiało, a 21 zmarło.

Źródło:Redakcja Modna Częstochowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8zxfg8

Podziel się opinią

Share
d8zxfg8
d8zxfg8
Więcej tematów