Trwa ładowanie...

Koronawirus Niemcy. Zakupy w sklepach wyłącznie po rejestracji

Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej również za naszą zachodnią granicą. W związku z tym Angela Merkel podjęła decyzję o przedłużeniu lockdownu przynajmniej do 28 marca. Pojawiły się również nowe wytyczne, zgodnie z którymi Niemcy będą musieli umawiać się na zakupy w sklepach detalicznych.

Share
Koronawirus Niemcy. Zakupy w sklepach wyłącznie po rejestracji
Koronawirus Niemcy. Zakupy w sklepach wyłącznie po rejestracjiŹródło: GETTY, Vladimir Gerdo/TASS, Fot: Vladimir Gerdo
d4mfm7o

W środę odbyła się konferencja Angeli Merkel z udziałem premierów krajów związkowych, która trwała niemal 9 godzin. Podsumowując ją niemiecka kanclerz mówiła o rozpoczynającej się nowej fazie pandemii, która daje nadzieje na jej wygaszenie. Merkel podkreśliła, że trwający proces masowych szczepień daje realną perspektywę otwarcia gospodarki. Poinformowała również, że lockdown zostanie przedłużony do 28 marca.

Koronawirus. Niemcy będą umawiać się na zakupy

Na samym przedłużeniu częściowego zamknięcia gospodarki jednak nie koniec. Wprowadzone zostały również nowe wytyczne dotyczące wielu obszarów życia. Od 8 marca ponownie otwarte zostaną księgarnie, kwiaciarnie i targi ogrodnicze, zaś w pozostałych sklepach obowiązywać będzie zasada rejestracji terminu zakupów.

d4mfm7o

Na zakupy będzie można się umówić dzięki funkcji Click & Meet. Dotychczas Niemcy robili zakupy online, po czym odbierali towar w sklepie. Teraz będą mogli wejść do sklepu i np. przymierzyć ubranie. Na taką wizytę, będzie można umówić się za pośrednictwem internetu lub telefonicznie.

Jaka będzie Wielkanoc? Prof. Simon odpowiedział. Wybuchł głośny śmiech

Na umówione zakupy będą mogły wybrać się wyłącznie osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym. W sklepach obowiązywać będą nakazy zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu. Dane klientów korzystających z metody Click & Meet będą zbierane na wypadek, gdyby u któregoś z klientów sklepu wykryto zakażenie koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mfm7o

Podziel się opinią

Share
d4mfm7o
d4mfm7o
Więcej tematów