Trwa ładowanie...

Koronawirus Niemcy. Prawie 3500 nowych przypadków z COVID-19

W Niemczech liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła w ciągu ostatniej doby o 3483 do 322 864, poinformował w niedzielę Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha. Zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych.

Share
Koronawirus w Niemczech prawie 3500 nowych przypadków z COVID-19
Koronawirus w Niemczech prawie 3500 nowych przypadków z COVID-19Źródło: Pixabay, Fot: TreptowerAlex
d393cop

Najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano w Nadrenii Północnej-Westfalii, w Bawarii, Badenii-Wirtembergii oraz Hesji. W dużych miastach, w tym także w stolicy kraju Berlinie, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadzono ograniczenia. Od soboty dotyczą one głównie godzin pracy restauracji, barów, a także sklepów.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 3 483 do 322 864 - poinformował Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha. Zmarło też kolejnych 11 osób, co zwiększyło łączną liczbę ofiar, które zmarły z powodu COVID-19 do 9 615.

Koronawirus paraliżuje szpitale. Pacjenci z innymi chorobami "poszli w odstawkę". Wojciech Konieczny ostrzega

Koronawirus w Niemczech a ferie jesienne

W siedmiu krajach związkowych od poniedziałku 12 października rozpoczynają się jesienne ferie. W związku z tym rozpoczną się też zapewne podróże. Miasto Essen już zapowiedziało, że po zakończeniu ferii wprowadzony zostanie obowiązek noszenia maseczek podczas lekcji. W niektórych landach wprowadzono z kolei zakaz noclegu dla podróżnych z ognisk koronawirusa. Dotyczy to chociażby mieszkańców Berlina, którzy zaplanowali ferie nad morzem w Niemczech.

d393cop

Surowsze restrykcje miałyby zostać wprowadzane w regionach, w których liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu tygodnia przekroczy 50 na 100 tys. mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d393cop

Podziel się opinią

Share
d393cop
d393cop
Więcej tematów